Nissan GT-R z filmu Rychle a zběsile 6

Každý automobilový fanoušek určitě zná slavnou sérii filmů Rychle a zběsile, ve kterých v pouličních závodech soupeří ty nejlepší sportovní vozy historie. A jelikož se rychle blíží premiéra 6. dílu, který vstoupí do kin 24. května tohoto roku, dostaly se na svět první snímky nejnovější generace modelu Nissan GT-R, jenž si zde zahraje hlavní roli. 

Nissan GT-R modelového roku 2013 byl podroben velkému množství úprav, aby na filmovém plátně vypadal dostatečně agresivně. Vůz dostal kompletně přepracovaný chladící systém a bodykit od úpravce BenSopra. Firma SP Engineering se pro změnu postarala o kalibraci řídící jednotky a palivové soustavy, což si vyžádalo nutnost provozu na benzín s oktanovým číslem 100. 

Mohlo by vás zajímat:  Volvo Duett na prodej

O pořádnou nálož karbonových dílů karoserie se postarala firma Seibon, která zvěčnila své jméno na prazích dveří, splitterech nárazníků a také na kapotě motoru. V zadní části vozu se usadila dvojitá koncovka monstrózního výfukového systému, který bude šlehat plameny při každém podřazení. Interiér je vybaven sportovními sedadly Sparco a volantem od MCR. 

O kompletně novou brzdovou soustavu s keramickými kotouči se postarali inženýři firmy Endless. Všechny karbonové serepetičky by však byly k ničemu bez pořádného výkonu. Původní šestiválec proto obdržel výkonnostní turbo kit Switzer P800 a závodní rozvody od firmy HKS. V sérii už tak dost vysoký výkon Nissanu GT-R se podařilo vyšroubovat na 686 koní a točivý moment má nyní hodnotu 603 Nm.

Mohlo by vás zajímat:  Nissan GT-R ve speciální edici Midnight Opal

Fotografie: SP Engineering