Nissan je stále věrný svým sportovním vozům

Ačkoli značka Nissan již několik let po sobě nabízí stále stejné sportovní Nissany – model 370 Z a GT-R, stále věří v jejich budoucnost. Nissan GT-R byl přiveden na světlo světa již v roce 2007. Model 370Z je z roku 2008. Oba dva modely si prošly řadou designérských proměn, stále ale na trhu zůstávají – a podle koncepce, kterou společnost předvedla na ženevském autosalonu, ještě chvíli to tak i zůstane.

Nissan GT-R a Nissan 370Z

Auta s datem výroby kolem roku 2007 už mají většinou polovinu svého životního cyklu za sebou. Avšak automobilka těmto dvěma svým modelům natolik věří, že se rozhodla prezentovat je na prestižním ženevském autosalonu. Avšak podle vedoucího plánování u Nissanu Philippa Kleina oba dva modely – GT-R i 370Z – stále ještě vzbuzují emoce.

Oba modely jsou stále oblíbené

Ačkoli jsou tyto modely na trhu už tak dlouho, stále ještě mají své fanoušky. A proto automobilka na modely stále ještě sází. Jaké změny budou provedeny, nebo co přesně bude na obou modelech jiné, si automobilka Nissan nechává ještě pro sebe. Philipp Klein ale nepopřel, že oba modely mají svou budoucnost. Pod tímto pojmem si ale může každý představit něco jiného. To, že modely mají svou budoucnost může znamenat prakticky cokoliv.

Budou z těchto vozů elektromobily?

Na základě výroků Philippa Kleina se široká veřejnost domnívá, že by se z obou modelů mohly stát elektromobily. Ten ale takto jednoznačné určení odmítá potvrdit – i vyvrátit. Na skutečnou budoucnost obou vozů si tak budeme muset počkat.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora