Nissan Juke Dark Knight ve stylu trilogie Batman

Japonští inženýři společnosti Nissan připravili docela zajímavou variantu svého modelu Juke. V této edici je malý crossover vyveden ve stylu známého filmu Temný rytíř. Konkrétně se jedná o upravenou sportovní verzi Juke Nismo, na které najdeme výrazné prvky korespondující s filmem, čímž vůz prvotním dojmem připomíná samotný Batmobil.

Celý projekt Nissan Juke Dark Knight Rises se uskutečnil na oslavu společnosti Nissan a amerického filmového studia Warner Bros. Studio Warner Bros totiž 3. prosince vypouští slavnou Trilogii Batman na disky DVD a Blue-Ray a právě Nissan je hlavním partnerem této akce.

Mohlo by vás zajímat:  Majitelé vozů Jeep Wrangler konečně dosáhli svého. Automobilka bezplatně opraví problémy s vibracemi

Nissan Juke Dark Knight má pod kapotou standardní 1,6-litrový benzínový čtyřválec DIG-T, který spolupracuje s šestistupňovou manuální převodovku. Výkon 140 kW a točivý moment 240 Nm jsou posílány na přední nápravu. Zrychlení z 0-100 km/h se odehraje za 7,8 sekundy, takže po stránce parametrů se u této edice změny nekonaly.

Hlavní odlišnosti ve stylu Batmana se uskutečnily na exteriéru a v interiéru vozu. Zvenku zaujmou černé akcenty a doplňky, jako je například matně černá anténa připomínající žraločí ploutev nebo přední maska, kde se nově usadil typický znáček netopýra. Juke stojí na podařených černých 18″ litých kolech  s červenými detaily a lemováním, které nalezneme i na prazích vozu a náraznících. V interiéru nalezneme loga  Batmana vyšitá na sportovních sedadlech a reflexní znaky  v opěrkách hlavy. 

Mohlo by vás zajímat:  Lexus RX 450h nyní i ve Velké Británii

Tento kousek se vyrobí jen v jednom jediném exempláři a bude věnován do soutěže, týkající se filmové trilogie Barman. Soutěž poběží až do 28. února roku 2013 a vítěz bude na stránkách www.builttothrill.co.uk  vyhlášen v březnu.

Fotografie: Worldcarfans