Nissan Juke Kuro – Ještě vyzývavější žába

Japonská automobilka Nissan, která je známá především díky nekompromisním terénním vozům, uvedla v současné době na trh limitovanou edici malého crossoveru Juke. Přímý konkurent vozu Mini Countryman dostane přídomek Kuro a dle oficiální tiskové zprávy Nissanu se máme opravdu na co těšit.

           

Nissan Juke Kuro vychází z výbavového stupně Tekna. Designéři se však vrátili k rýsovacím prknům a pohráli si s celkovým vzezřením kontroverzního crossoveru. Hlavní změnou jsou především nová 17“ litá desetipaprsková kola, jenž nyní dostala černý lak. Hlavním rozdílem oproti standardní verzi je však nabídka barev. Kuro si lze totiž objednat pouze ve dvou odstínech a to v černé Pearl Black a rudé Force Red. Myslíte si, že jsou tyto úpravy málo? Po nahlédnutí do galerie však zjistíte, že se jedná opticky o více odlišný vůz, než se na první pohled zdá!

           

S limitovanou edicí přichází ono omezení počtu vyrobených kusů. V případě Nissanu Juke Kuro se jedná o 700 kusů, přičemž budou zákazníci o svém pořadovém čísle informováni prostřednictvím malé plaketky, umístěné na přístrojové desce.

           

Prodej na speciální objednávku bude zahájen 1. října 2011, přičemž budou moci zákazníci vybírat z celé palety motorizací, nabízené pro standardní Juke. Kuro bude se základním agregátem o obsahu 1,6 litru a maximálním výkonu 115 koní v nabídce za 484 940,-, což je oproti standardu nárůst o 35 940,-. Vrcholná verze 1,6 DIG-T, disponující výkonem 190 koní se cení na nemalých 529 700,-, což je však na druhé straně příplatek pouze 10 700,- a to již rozhodně stojí za zvážení!