Nissan Juke Nismo míří do Paříže

I přesto, že excentrický Nissan Juke (jehož test si můžete přečíst zde) je v mých očích jedním z nejatraktivnějších crossoverů na trhu, i já vnímám určité jeho nedostatky či nepříliš zdařilé části karoserie. To vše však jako mávnutím kouzelného proutku mizí, když se podívám na fotografie tohoto krasavce v edici Nismo, která bude mít světovou premiéru již tento týden na Mezinárodním autosalonu v Paříži. A začnu rovnou tím nejlepším.

O pohon Juka se totiž bude starat přeplňovaná šestnáctistovka s přímým vstřikováním paliva o výkonu velmi pěkných 160 kW (218 koní). Tento výkon by měl být přenášen skrze šestistupňovou převodovku na kola přední nápravy. Na přání je pak k dispozici pohon všech kol.

Mohlo by vás zajímat:  Mitsubishi pracuje na nástupci Pajera

Největší změnou na vzhledu už tak nápadného vozu je upravená mřížka chladiče a především zcela nový přední nárazník s integrovaným pásem LED diod, který se konečně zbavil trojice nevzhledných kulatých otvorů ve své spodní části. Změny k lepšímu vidíme také v případě bočních prahů a zadního difuzoru s chromovanou koncovkou výfuku. Nechybí ani pořádná 19-ti palcová litá kola a zadní křídlo umístěné na horní části víka zavazadelníku.

Juke, který by navíc měl svému řidiči nabídnout hlavně obrovskou porci zábavy za volantem, je uvnitř vybaven novými sportovními sedadly, sportovní hlavicí řadící páky a koženým volantem s červeným prošíváním. Zkrátka a dobře. Nissan Juke Nismo vypadá fantasticky a na jeho slavnostní premiéru se opravdu těším.

Mohlo by vás zajímat:  Land Rover Defender dostal pozoruhodný tuning