Nissan Juke od Senner Tuning

Pokud je pro Vás, stejně jako pro drtivou většinu populace neúnosné zaplatit 450 000 eur za Nissan Juke R, přichází tuningová společnost Senner Tuning s celkem zajímavou alternativou. Právě oni si totiž vzali na paškál standardní Juke s přeplňovaným benzínovým čtyřválcem a upravili jej k obrazu svému.

Nissan Juke jsem měl možnost v loňském roce otestovat a všude, kde jsem s ním přijel, budil náležitý rozruch. Jak by však na okolí zapůsobil kousek, který má o 35 milimetrů snížený sportovní podvozek, 20“ litá kola Barracuda Tzunamee o rozměru 255×30, laděný výfukový systém a karbonová zrcátka? To je na posouzení jednotlivce, za sebe však dávám palec nahoru!

Změny proběhly hlavně na pohonném ústrojí, které nyní ze svých 1,6 litru vydoluje 165 kW a 275 Nm. Za nárůst výkonu o 26k W vděčí jednotka novému sportovnímu vzduchovému filtru, již zmiňovanému výfukovému systému a pravděpodobně i přemapování řídicí jednotky. Uznejte však, že takové stádo musí s vozem o hmotnosti kolem 1300 kilogramů solidně cvičit.

Dostáváme se k tomu nejdůležitějšímu a tím je cena. Senner Tuning požaduje za zcela nový vůz s touto úpravou značných 32 730,- eur. Samotné modifikace pak tvoří 7 490,- eur z výše zmíněné částky. 

Mohlo by vás zajímat:  Tomáš Tomeček - 7. etapa