Nissan Maxima 2015 představí nový designový jazyk značky

Pokud nepočítáme kontroverzní model Juke, japonský Nissan v nedávných letech příliš s designem svých vozů neexperimentoval. Nová generace modelu Maxima by však mohla přinést výraznější vzhled, který se postupně rozšíří na ostatní zástupce značky.

Na nedávné mediální sešlosti v Los Angeles Nissan novinářům předvedl skicy nového konceptu, který se představí veřejnosti v lednu 2014 na autosalonu NAIAS v Detroitu. Ačkoliv zástupci značky neuvedli, zda vůz předznamená nějaký konkrétní sériový model, všeobecně se očekává, že jde o předskokana nové generace modelu Maxima.

S novou Maximou se počítá již příští rok, kdy by se měla představit jako modelový ročník 2015. Lednový předskokan v podobě konceptu na skicách v galerii pak dává rozhodně smysl. Jak je na designu zmíněného konceptu vidět, Nissan plánuje výraznější vzhled svých vozů.

Celá silueta konceptu připomíná tolik moderní čtyřdveřová kupé, zatímco přední i zadní část obsahuje prvky, které najdeme již na současných Nissanech. Jsou však výraznější a expresivnější, než kdy předtím.

My jsme velice zvědaví, jak bude koncept vypadat v reálu. Zda z něj opravdu vzejde nová Maxima, se dozvíme již v průběhu příštího roku. Sledujte náš web i nadále pro další informace.

Zdroj: Automotive News, AutoBlog.com