Nissan nabídne až pět elektromobilů!

Prodeje ekologických vozů rostou, ať už mluvíme o hybridech nebo elektromobilech. Japonský Nissan má v současné nabídce elektromobil jediný – Leaf. V budoucnu však přibude ještě e-NV200, ale u toho nezůstane. Automobilka plánuje nabízet až pět elektromobilů!

Úspěch elektromobilu Nissan Leaf není tak velký, jak se původně očekávalo a tak se dlouho spekulovalo o tom, že japonský výrobce na tento způsob pohonu částečně zanevře. Podle oficiálních informací je však opak pravdou. V budoucnu počet elektrických Nissanů ještě poroste.

Do prodeje se nejblíže plánuje elektrická verze dodávky NV200, která má dokázat, že i tento způsob pohonu dokáže být zajímavý pro prakticky smýšlející řidiče. O něco později by měla přijít výrazně přepracovaná varianta Leafu se znakem Infiniti na přídi. Další dva modely jsou zatím nejisté. Vedení Nissanu však prohlásilo, že nepůjde o žádný ze současných vozů. Elektrickou verzi chce nabídnout pouze pro modely, které byly na jeho zástavbu připravovány již od samého začátku vývoje.

Podle spekulací by jedním z budoucích vozů s možností volby elektrického pohonu mohla být nová generace Nissanu Qashqai. O posledním pátém modelu se zatím neví nic bližšího, avšak je jen otázkou času, než se k věci sama automobilka vyjádří podrobněji.

Zajímavostí nových elektromobilů má být také indukční nabíjení, což znamená možnost napájení baterií bez použití drátu. S vozem by majitel zkrátka zaparkoval v garáži na speciální podložce, která by se pak už o nabytí vozu postarala sama. Tuto technologii využijí především luxusnější elektromobily Infiniti, na Nissany se dostane později.

Vývoj bezdrátového indukčního nabíjení baterií je také důvodem, proč se zdrželo představení některých ze zmíněných modelů. Nissan chce mít totiž jistotu, že až technologii uvede na trh, bude stoprocentně funkční.

Mohlo by vás zajímat:  Audi zahajuje v manufaktuře Böllinger Höfe sériovou výrobu modelu e-tron GT s neutrální bilancí emisí CO2

Zdroj: autonews.com, autocar.co.uk