Nissan odhalil nový Juke-R

Ač se to nezdá, jsou to už čtyři roky, co Nissan přišel se supersportovním crossoverem Juke-R, jehož relativně sériová karosérie ukrývala vnitřnosti kupé GT-R. Letošní Festival rychlosti v Goodwoodu bude svědkem premiéry vylepšeného provedení „žabáka s vnitřnostmi godzilly“ s pořadovým číslem 2.0.

Nejzajímavější částí konceptu je přirozeně pohonné ústrojí, tedy 3.8litrový šestiválec twinturbo o výkonu 600 koní s točivým momentem 652 Nm z vrcholného GT-R Nismo. Další dynamická data bohužel japonská automobilka nezveřejnila, pouze dohadovat se tak můžeme o zrychlení (bude jistě lepší než 3,7 sekundy u předchůdce) i maximální rychlosti. Pravděpodobné je nicméně použití pohonu všech kol a automatické převodovky.

Mohlo by vás zajímat:  Toyota Celica Turbo 4WD na prodej v Ohiu

Vzhled v detailech odpovídá Juku po loňské průběžné modernizaci. Znamená to především LED diody denního svícení v předním nárazníku a LEDková zadní světla. Další změny byly provedeny v zájmu lepší výkonnosti crossoveru – chladící otvory v předním nárazníku jsou tak více než dvakrát větší, vzadu se skví karbonový difuzor s dvojicí koncovek výfuku obložených karbonem a kapota nově obsahuje dva chladící průduchy z karbonu. A když je řeč o uhlíkových vláknech, tak z tohoto materiálu jsou rovněž nástavce prahů, oba nárazníky, zadní křídlo i rozšíření podběhů obou blatníků. 20palcová kola v matné černé barvě pocházejí z Nissanu GT-R. 

Mohlo by vás zajímat:  Porsche zveřejnilo oficiální ceny nové 918 Spyder

Zdroj: Nissan