Nissan plánuje překonání jednoho rekordu

Nejdiskutovanějším rekordem roku 2014 je rozhodně nejrychlejší kolo na Nordschleife v modelu s pohonem předních kol. Poté, co jej začátkem roku zajel Seat s Leonem Cupra 280 si jej v červnu opět přivlastnil Renault díky Méganu 275 Trophy-R. Na svou šanci navíc čeká Honda Civic Type-R, toho času ve vývoji, a nově také Nissan Pulsar Nismo!

„Nürburgring je jedna ze závodních tratí. Je pro GT-R, stejně jako pro další modely značky. Tak jako tak musíme dokázat sílu vozů Nismo na závodní dráze, o tom nemůže být sporu,“ řekl Keno Kato, viceprezident Nissanu pro produktové plánování, při otázce na možnost pokořit rekord slavného okruhu. Ten stejný člověk dále uvedl, že ostrý hatchback s pohonem předních kol a motorem vpředu je u Nisma skutečně na pořadu dne a že on osobně mu velmi fandí.

Připomenu, že Pulsar Nismo by měl být poháněný novou čtyřválcovou benzínovou osmnáctistovkou s přeplňováním, která bude produkovat asi 269 koní. Stejný motor se přitom dostane také do útrob chystaného Qashqaie Nismo

Mohlo by vás zajímat:  Peugeot modernizoval sedan i kombi řady 508

Zdroj: caradvice.com.au, X-Tomi Design