Nissan představil další crossover

Nissan již nyní disponuje jednou z nejširších palet crossoverů na trhu, přesto se v Sao Paulu představuje koncept dalšího. Kicks však na evropský trh s největší pravděpodobností nezamíří a na tom brazilském bude plnit funkci základního modelu rodiny crossoverů.

Na designu nového modelu pracovala, pod taktovkou globálního designového centra značky v Japonsku, designová centra v Riu de Janeiru a San Diegu. Kicks díky nim dostal korporátní masku chladiče do tvaru písmene V, vytažené a výrazně blatníky, světla ve stylu Juku a 19palcová kola. Zaujme rovněž dvoubarevná karosérie, kde matně šedou doplňuje oranžová střecha a detaily. Zajímavá je také linka na spodní části dveří, až nápadně připomínající Renault Captur.

Ačkoliv má Kicks na délku 4300 mm, na šířku 1800 mm, na výšku 1600 mm a mezi nápravami 2620 mm, Nissan jej popisuje jako crossover mířený pod Juke. S největší pravděpodobností tak půjde především o nižší cenu a výbavu, respektive horší použitou techniku. Do Evropy sériová podoba nového modelu zřejmě nezamíří, na tom brazilském či obecně jihoamerickém by se však uchytit mohla. Podobně jako u nás tam totiž malé a střední crossovery zažívají velký boom.

Mohlo by vás zajímat:  Nismo bude vyvíjet příští generaci GT-R

##nissan_kicks##

Zdroj: Nissan