Nissan představil nové Terrano

Japonský Nissan naplno využívá možností spolupráce s francouzským Renaultem. Indickému trhu totiž automobilka včera předvedla novou generaci SUV Terrano, která vychází z Dacie Duster

Na první pohled však asi nic nepoznáte. Bystřejší oko si sice všimne podobně tvarovaných blatníků nebo podobných základní linii karosérie, celkově je však Terrano kompletně nové. Přední části dominují velká světla, maska chladiče a znak automobilky, vzadu jsou dominantní už pouze velké světlomety. Terénním ambicím přidává vysoká světlá výška a střešní ližiny.

Jiné už je to v interiéru, který svůj původ v Dacii jen těžko zapře. A to i přesto, že Nissan namontoval nový volant, přidal nové výdechy ventilace, úložný box na vrcholku středové konzole, upravil rádio a jiný je také dekor, který má evokovat dřevo. 

Pod kapotou se objeví zážehová 1.6 o výkonu 105 koní a dvě verze dieselu 1.5 dCi o výkonu 85 nebo 111 koní. Objednávky začne Nissan přijímat 1. září, ke koncovým zákazníkům by se první Terrana mohla dostat asi o měsíc později. 

Zdroj: Nissan