Nissan představil v Japonsku nový Skyline s logem Infiniti

Nissan Skyline není jen označení pro sportovní modely značky, ale také pro sedany nebo crossovery japonské značky. A právě novou generaci sedanu Skyline představuje Nissan v těchto dnech v Japonsku. Má to ale jeden háček.

Nový Skyline totiž není ničím jiným, než přeznačenou verzí Infiniti Q50, které je známé i v Evropě. Na podobném rembrandování by nebylo zase nic až tak divného, vždyť nejen v Evropě se jedná o běžnou praxi. Podivná je jiná věc – Skyline se prodává jako Nissan v dealerství Nissanu, ale na kapotě nese znáček Infiniti. Nissan to vysvětluje tak, že model byl vyvinut jako Infiniti s technologiemi Nissanu a proto má Skyline na kapotě znáček původního modelu. Jedinou změnou oproti Q50 tak zůstává odstranění znaku Infiniti z víka kufru a přepsání nápisu „Infiniti“ na liště kufru na „Skyline“.

Mohlo by vás zajímat:  Infiniti míří do Paříže s evropským faceliftem modelu M

Buď jak buď, pod kapotou se zatím objeví pouze hybridní pohonné ústrojí, skládající se z 3.5litrového šestiválce o výkonu 300 koní a elektromotoru o výkonu 50 kW, jež je napájen z lithium-iontových akumulátorů. Systémový výkon modelu je 359 koní. Model s označením 350GT bude k dispozici s pohonem zadních nebo všech kol. Ceník začíná na 4 496 100 jenech (cca 921 000 Kč) a souběžně s novinkou se bude prodávat i předchůdce s označením V36 Skyline.

Zdroj: Nissan