Nissan představil v Šanghaji nový koncept

Nissan pokračuje s vlnou konceptů, které by mohly předznamenávat světlé zítřky automobilky. Po SUV Resonance, které se ukázalo v Detroitu a Ženevě totiž v Šanghaji prezentuje podobně designově ztvárněný model nižší střední třídy s označením Friend-ME.

Na designu automobilu pracovalo globální designérské středisko značky spolu s pekingským designovým centrem. Výsledkem je nízký a široký automobil s krátkými převisy karosérie. Přední část nese prvky již dříve představeného SUV Resonance, zajímavým prvkem jsou dveře, které se nejen otevírají proti sobě, ale zcela jim chybí sloupek B. 

Mohlo by vás zajímat:  Paříž 2012 - Facelift hybridní Hondy CR-Z

Interiér je navržen tak, že každý ze čtveřice cestujících má své vlastní sedadlo a tím pádem i prostor okolo sebe. Středová konzole je víceméně tvořena jedním velkým displejem a tento styl přechází i do středového tunelu. Přední i zadní cestující tak mají mezi sedadly jednu dotykovou obrazovku, která zobrazuje aktuální informace o vozidle. 

O pohon konceptu se stará hybridní soustava označovaná jako PureDrive. Díky ní vypouští model do vzduchu minimum emisí a spotřebuje méně paliva než běžný spalovací motor. 

Mohlo by vás zajímat:  Jednotlivé města a státy se chtějí do budoucna rozloučit se spalovacími motory

##Friend##

Zdroj: Nissan