Nissan připravuje GT-R v provedení Nismo

Nissan chystá na příští rok možná největší bombu mezi supersporty. Její divize Nismo, ve spolupráci s britskou firmou Williams Advanced Engineering, připravuje nejlépe akcelerující auto na trhu.

Tvrdí to alespoň tajný zdroj britského Auto Expressu, se kterým magazín mluvil během Festivalu rychlosti v Goodwoodu. Ten tvrdí, že z 0 na 60 mph (96 km/h) zrychlí GT-R Nismo za rovné dvě vteřiny! To by udělalo čáru přes rozpočet jak supersilnému Bugatti Veyron Super Sport, tak i lehkým okruhovým hračkám typu Ariel Atom V8. 

Těchto hodnot chce Nismo dosáhnout jednak úbytkem na váze a jednak díky výkonovému balíčku pro šestiválec z klasického GT-R, který by z motoru mohl vytáhnout asi 578 koní. Další výhodou je spolupráce s britskou společností Williams Advanced Engineering, která se podílela třeba i na tvorbě Juku Nismo. 

Inženýr této firmy Auto Expressu řekl: „Budete překvapeni, kolik místa pro zlepšení tady je – i s autem typu GT-R. Tam, kde očekáváte, že bylo již všechno vyladěno na maximum, je snadné dosáhnout velkých věcí.“

Novinka, která zamotá hlavy mnoha automobilkám i nadšencům, přijede na trh v příštím roce. Cena ve Velké Británii přesáhne 100 000 liber (cca 3 000 000 Kč). 

Mohlo by vás zajímat:  TEST: Nissan Leaf

Zdroj: autoexpress.co.uk