Nissan přiveze 370Z Nismo i na starý kontinent

Evropské zastoupení Nissanu zatím na starém kontinentu nabízí pouze jeden model, který má oficiálně licencované úpravy od Nismacrossover Juke. To by se ale v brzké době mělo změnit, protože by měla přijet ostřejší 370Z Nismo!

Ta by, dle prvních zpráv, neměla být moc odlišená od své americké sestřičky. Designově dostane evropské Nismo pouze červený proužek na zrcátka. Ostatní změny jako aerodynamičtější přední nárazník, difuzor s dvojitou koncovkou výfuku, velké zadní křídlo a rozšířené prahy sdílejí obě verze. 

Mohlo by vás zajímat:  Již se vyrobilo čtyři miliony Škody Octavia

Podobná situace se opakuje i v interieru. Oproti americká verzi má ta evropská pouze červený proužek na volantu. Zbytek jako sportovní sedadla, čalounění Alcantarou a prosívání červenou nití zůstává opět shodné. 

Kde ale Evropa ostrouhá, to je motorový prostor. Zatímco americká verze nabízí až 355 koní, ta evropská jich bude mít maximálně 340. Podotýkám, že oba modely jsou vybaveny vidlicovým šestiválcem o objemu 3.7 litru. Maximální točivý moment 370 Nm je dostupný v 5200 ot./min. Ve spojení s 6-ti stupňovým manuálem dokáže Nismo zrychlit na 100 km/h za 5,2 sekundy. 

Mohlo by vás zajímat:  Jeep Driving Experience

Změny se dotkly také podvozku a kol. Celé auto sedí o 10 mm blíže vozovce, má sportovnější pružiny, tlumiče a za 19-ti palcovými koly se skrývají větší brzdy. Samotná kola jsou pak obuta do větších pneumatik – konkrétně 245/40 vpředu a 285/35 vzadu.