Nissan půjčil nové GT-R Nismo prvním novinářům

Patrně nejočekávanější auto letošního roku se krátce po své premiéře dostalo do rukou prvních světových novinářů. My mezi nimi sice nejsme, Nissan GT-R Nismo však za nás na okruhu v Japonsku protáhli testovači britského magazínu AutoExpresskanadského pořadu The Garage Guy.

Krátké testování probíhalo na okruhu Sodegaura Forest nedaleko Tokia a pro krátké připomenutí, s čím se tam jezdilo, přikládám oficiální údaje GT-R Nisma – 3.8litrový šestiválec s dvojitým přeplňováním á výkon 600 koní a točivý moment 652 Nm. O síle tohoto kupé vypovídá i čas na Nordschleife, který má hodnotu 7:08.679, což je rekord mezi sériově vyráběnými automobily.

Určitě není bez zajímavosti, že Nissan zatím nezveřejnil oficiální dynamické parametry GT-R Nisma a i když je jasné, že 100 km/h pod dvě sekundy, jak se spekulovalo začátkem srpna, nedosáhne, pořád by Nismo mohlo být v této disciplíně hodně vysoko. AutoExpress pak tuto domněnku nepřímo potvrdil. Podle neoficiálních měření totiž GT-R Nismo dosáhne 60 mil/h (96 km/h) za 2,4 sekundy. Pro srovnání Bugatti Veyron Super Sport zrychlí na stejnou hodnotu za 2,46 sekundy

Mohlo by vás zajímat:  Nissan NV200 London Taxi - Nová budoucnost osobní přepravy

Myslím, že po shlédnutí obou videí máte o čem přemýšlet…

##nismo_express##

##nismo_garage##

Zdroj: AutoExpress, The Garage Guy