Nissan Sentra Nismo Concept 2013 – Nismo perlí!

Přerod sportovní divize Nismo ve tvůrce rychlých sériových Nissanů není zdlouhavým procesem a výrobce chrlí jednu novinku za druhou. Vždyť jen v tomto týdnu se představily dva sériové modely (Juke Nismo RS, GT-R Nismo) a jeden koncept (IDX Nismo). Další v řadě je nyní koncept ostré verze sedanu Sentra.

Již na první pohled je jasné, že se jedná o vůz od Nisma. Koncepční Sentra dostala bohatý bodikyt v charakteristické barevné kombinaci bílého laku s červenými a černými detaily z karbonových vláken s lesklým povrchem. Vepředu má vůz rozšířený nárazník s většími vstupy vzduchu, novou masku a zatmavené světlomety s LED diodami pro denní svícení. Na boku Sentry Nismo najdeme nové kryty zpětných zrcátek, vytažené lemy blatníků a výrazné prahy. Na zádi se pak nachází decentní křidélko, zatmavené svítilny a nárazník s difuzorem záměrně připomínajícím kupé 370Z.

Pod kapotou konceptu najdeme přeplňovaný čtyřválec původem z Juke Nismo RS, jehož objem byl zvýšen na 1.8 litru. Udávaný výkon je přes 240 koní a točivý moment má hodnotu 325Nm. Jednotka je spojena se šestistupňovou manuální převodovkouNismo dodává také diferenciál s omezenou svorností. Podvozek se samozřejmě dočkal zpevnění a sportovních tlumičů a pružin. Brzdy s červenými třmeny dodává společnost Brembo. Lehká kola z hliníkové slitiny mají rozměr 19 palců a obouvají pneumatiky Michelin Super Sport o rozměru 225/35 R19.

Mohlo by vás zajímat:  Nissan Sway - Předobraz budoucí Micry?

Divize Nismo nezapomněla ani na interiér, kde najdeme přední sedačky Recaro a bohaté čalounění černou kůží a Alcantarou, včetně zadních sedaček a stropu. Nový je také volant a hlavice řadicí páky. Dekor palubní desky je vyveden v chromu tmavé barvy, přičemž v přístrojovém panelu najdeme karbonové prvky s červenými rámečky tachometru a startovacího tlačítka.

Nissan prozatím neuvedl, zda se Sentra Nismo dočká sériové výroby, ale my bychom za to byli velice rádi. Přestože by se vůz, stejně jako sériová Sentra, prodával pouze v USA a k nám do Evropy by se tato verze nedostala…

Zdroj: Nissan