Nissan upraví svou nabídku pro Evropu

I když automobilka Nissan není tou, která by v Evropě nutně trhala rekordy v prodejnosti, jde o automobilku, která zde určitý úspěch má. Nakolik bude pokračovat výrazně ovlivní krok, ke kterému se automobilka chystá. S čím souvisí? S naftovými motory a elektřinou.

Konec dieselů Nissan v Evropě

Jaký je plánovaný směr? Dá se říci, žer celkem drastický. A to hlavně z toho důvodu, že automobilka Nissan má v plánu zcela ukončit prodeje svých dieselových modelů po celé Evropě. Jde o krok, který můžeme označit za celkem razantní cestu. Důvodem má být především to, že zájem o dieselová auta stále více klesá a tak se předpokládá, že v budoucnu utichne téměř úplně.

Nahrazení elektřinou

To, že budou vyřazeny vozy na naftu, ale neznamená jenom to, že bude nabídka spojena výhradně jenom s benzinovými motory. Nissan má totiž v plánu chybějící dieselové motorizace nahradit nabídkou elektromobilů. V praxi by to znamenalo, že pokud budete chtít zakoupit auto od Nissanu, tak budete mít na výběr buď z benzinové motorizace, nebo z elektromobilu. Ten by ale neměl být přímo vnímán jako nástupce nafty, ale jako něco, co má přinést možnost lepšího výběru. Hlavně v nájezdech se elektromobil naftě jenom těžko vyrovná.

Mohlo by vás zajímat:  Češi mají možnost si pořídit ASX se 150 koňmi a automatem

Vyřazování bude postupné

Jste v situaci, kdy přemýšlíte nad koupí dieselového auta od této značky? Není nutné propadat panice. Konec prodeje daných modelů na evropském trhu by měl být postupný. A to s ohledem na to, jak budou končit životní cykli jednotlivých modelů. Co si pod tím představit? Je to jednoduše nástup nových generací. Jakmile ta původní skončí, nahradí je generace nová. A ta bude přivezena do Evropy už jenom v provedení s benzinovým motorem a dále s motorem elektrickým. A jelikož vozů Nissan je na evropském trhu celkem dost, mluvíme o časovém horizontu, který bude rozhodně trvat okolo několika let.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora