Nová Dacia Logan přistižena při testování!

Dacia pokračuje ve svém evropském modelovém boomu a po nedávném představení velkoprostorového MPV Lodgy si brousí zuby na novou generaci modelu Logan. Nový Logan se brzy stane již sedmým modelem v současné nabídce Dacie a opět tak zvětší již docela velký okruh zákazníků.

Dacia si s maskováním vozu opravdu pohrála, takže nemá smysl ani polemizovat nad tím, jak bude nový Logan vypadat. Současné indicie však napovídají, že bude vůz sdílet platformu a řadu prvků s Renaultem Fluence. Logicky by tak od něj mohl pro snížení výrobních nákladů převzít některé tvary exteriéru. Tak jako tak se můžeme těšit na nové materiály a prostornější kabinu. 
 
Nepředpokládám, že by se nechala Dacia zlákat současnou vlnou downsizingu a přišla s revoluční motorovou paletou. Do začátku tak počítejme s motory, které jsou v nabídce oblíbeného hatchbacku Sandero. Základ by tak tvořila čtyřválcová dvanáctistovka 16V o výkonu 55 kW, silnější benzínová jednotka o objemu 1,6 litru nabídne 62 kW. Naftový agregát má Dacia pouze jeden, avšak ve dvou výkonových variantách (1,5 dCi 55kW, 65 kW). Moderní čtyřválec se chlubí přímým vstřikováním paliva, filtrem pevných částic a výbornou spotřebou paliva.
 
Koncept nové Dacie Logan se zcela jistě představí na autosalonu v Paříži a produkční verze bychom se mohli dočkat v březnu v Ženevě. Prakticky to znamená, že již za nějakých 9 měsíců bude nový Logan v českých garážích. 
 
Fotografie a VIDEO: WORLDCARFANS.com