Nová generace BMW X6 se představí do dvou let

Současná generace BMW X6 se představila v roce 2007, ale začala se prodávat až o rok později. Dá se říci, že X6 se stala doslova průkopníkem tzv. kupé-SUV. Na konci minulého týdne se objevily první informace o nové druhé generaci BMW X6, která by se měla představit tak do dvou let.

Není žádným překvapením, že nová X6 bude vycházet z třetí generace X5, jež se nečekaně odhalila nedávno na webových stránkách. Tentokrát bude BMW X6 s modelovým ročníkem 2015 více odlišné od klasické X5. Tajný zdroj britskému Autocaru prozradil: „Chceme dát sportovním modelům individuálnější vzhled, aby se tak odlišily od těch normálních praktických“.

Mohlo by vás zajímat:  Cadillac lehce modernizoval velké SUV Escalade

Nová X6 také povyroste ve srovnání s předchůdcem a nabídne novou platformu, která bude lehčí oproti té stávající. Mnichovská automobilka ušetří hmotnost také na nápravách, jelikož dodá X6 ty samé, jako má současné BMW řady 5. „Chudší“ X6 budou jezdit po ocelových pružinách, kdežto ty luxusnější se budou vyjímat samonivelačním vzduchovým odpružením (dokáže vyrovnat světlou výšku vozu při zatížení).

Motorizace nejsou prozatím jasné, ale spekuluje se o 3.0litrovém přeplňovaném zážehovém motoru, 4.4litrovém dvakrát přeplňovaném osmiválci a také o 3.0litrovém naftovém agregátu s dvěma nebo třemi turby. Mluví se taky o verzi ActiveHybrid – hybridní soustava by se skládala z přeplňovaného 3.0litrového benzínového motoru, elektromotoru a lithium-iontových baterií. Všechny pohonné jednotky budou spárovány pravděpodobně s osmistupňovým automatem. Premiéra by měla proběhnout během roku 2014.

Mohlo by vás zajímat:  Infiniti ukázalo upravenou verzi SUV QX50

Fotogalerie: autocar.co.uk