Nová generace Flying Spur od Bentley – tohle auto je unikátní

Bentley si dobře uvědomuje důležitost slovního spojení Flying Spur. Toto se stalo totiž legendou automobilismu. A tak se ještě v tomto roce můžeme těšit na novou generaci Flying Spur. Společnost ji představí s ohledem na své slavné předky. Bentley se přitom nechala slyšet, že znak se bude vysouvat z kapoty. Bohužel ještě není přesně známý termín, kdy auto uvidíme na vlastní oči. Je však docela možné, že Bentley tento vůz představí v rámci svého stého výročí na trhu.

Vůz pro královnu

Nejen Britové si Flying Spur spojují s vozem Bentley Continental S1 z roku 1958, který sloužil britské královně po dlouhou dobu. Královna jej proslavila tím, že s ním jezdila po různých slavnostních ceremoniálech. Jako takový musel vůz vzbuzovat pocit vážnosti a důležitosti. Nová verze ale již bude o něco sportovnější, zejména co se verze Speed týká. I tak se ale bude jednat o poměrně důstojný vůz.

Nová generace vozu

Zde je několik parametrů, kterými se nová generace Flying Spur bude lišit od té slavné generace z roku 1958:

  • bude mít ostřejší tvary (původní verze měla zaoblené tvary) – například střešní lem na kapotě,
  • vysouvací znak z kapoty (podobně jako je tomu u vozů Rolls-Royce),
  • parametry pod kapotou – šestilitrový agregát W12 doplní přeplňovaný osmiválec o objemu 4 litry, dále pak hybridní 2,9 V6 (stejný motor má například Porsche Panamera).
Mohlo by vás zajímat:  Odlehčená 458 se brzy dočká svého debutu

Kdy bude auto představeno, nevíme. Pravděpodobně ale nepůjde o žádný autosalon. Bentley totiž slaví letos kulaté, sté výročí, takže pravděpodobně uspořádá nějakou menší zahradní slavnost, na kterou pozve významné osobnosti, zákazníky, a tam předvede vedle všech svých historických zázraků i novou perlu ve výrobním programu.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora