Nová generace Opel Corsa se začíná odhalovat světu

Nová generace oblíbeného vozu Opel Corsa se představí ještě letos. Inovovaná série nese název F a první oficiální fotografie odhaluje pouze přední světlomet. Jde samozřejmě o nejlepší verzi s matrixovým LED systémem. Vývoj nového vozu ale nebyl vůbec jednoduchý. Téměř hotový návrh musel být kompletně přepracován kvůli spojením automobilky s koncernem PSA. Ta totiž používá jiný podvozek, který musel být implementován. Přesto se celý proces stihnul velice rychle a na novou corsu se můžeme těšit ještě letos.

Co nová generace nabídne

Oficiální fotografie zatím neexistují, a i informace od samotné automobilky jsou spíše sporé. Přesto se zdá, že se vůz bude nabízet už jen v pětidvéřové variantě. S novým podvozkem také přijdou nové motory. Pravděpodobně se již nesetkáme se současnou nabídkou motorů, které zahrnují:

  • čtyřválcové dvanáctistovku
  • čtyřválcovou čtrnáctistovku
  • litrový přeplňovaný tříválec

Nahradí je pravděpodobně motory PureTech v několika výkonových variantách. Zatím není známo, zda budou v nabídce i naftové agregáty, ale kvůli emisním limitům je to spíše méně pravděpodobné.

Nový Opel Corsa by se teoreticky mohl představit už na březnovém autosalonu v Ženevě. Do prodeje však vstoupí až koncem roku, o výrobu se postará španělský závod v Zaragoze. V roce 2020 bychom se také měli dočkat elektřinou poháněného modelu eCorsa. I zastánci ekologie a moderních řešení se tedy mají na co těšit.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora