Nová generace Škody Rapid dorazí s jiným jménem, ale také jako plnohodnotný rival Golfu

Příchod nové generace Škody Rapid se nezadržitelně blíží. I když vlastně nepůjde už o Rapida, jelikož dle slov tuzemské automobilky dostane nástupce nové jméno, údajně dosud vůbec nepoužité. Krom toho se představí samozřejmě i s novými technologiemi a přepracovaným designem. A co bude cílem? Především Volkswagen Golf!

Šéf prodeje a marketingu značky Škoda, Alain Favey, pronesl, že jejich přítomnost v daném segmentu je velmi pokorná, jelikož se současným Rapidem Spaceback se jim nepodařilo oslovit lidi tím, že jsou plnohodnotným konkurentem pro ostatní vozy. Škoda se tak domnívá, že nástupce Rapidu se bude v prvním roce prodávat dvakrát tolik oproti současnému modelu. Za rok 2017 bylo po celé Evropě prodáno 66 512 Rapidů.

Favey také podotkl, že nový Rapid bude výrazně odlišný od Octavie, takže si je lidi nebudou už plést. Navíc nebude nabízen jako kombi, a tím pádem udělá prostor Octavii Combi, která táhne celou modelovou řadu Octavia. Takže to znamená, že Octavia už nebude konkurentem Golfu, jako tomu bylo doposud, ale vystřídá ji právě nástupce Rapidu.

Nový Rapid bude postaven na koncernové platformě MQB AO, na nichž jezdí nyní například Seat Ibiza nebo Volkswagen T-Roc. Díky použití této techniky má tak Škoda prostor k použití nejvyspělejších maloobjemových motorů od Volkswagenu, tzn. tříválec 1,0 TSI, poté 1,5 TSI a třeba také nové 1,6 TDI. Co se týče interiéru, i tady se dočkáme pokroku, neboť má nabídnout infotainment nové generace.