Nová Honda CR-V – První fotografie

 

Japonská automobilka Honda vypadala před nedávnem první oficiální fotografii nového modelu CR-V. Oblíbené SUV by se mohlo k prvním zákazníkům v Evropě dostat na podzim roku 2012.

           

Koncept Hondy CR-V není určen pro zářijový autosalon ve Frankfurtu, jak by se mohlo na první pohled zdát. Svou premiéru si odbude na Mezinárodní Auto Show v Kalifornii, pořádanou tentýž měsíc. Ptáte-li se, kdo bude hvězdou frankfurtské výstavy, odpovím, že zcela nový Civic.

Mohlo by vás zajímat:  MG představilo nový crossover GS

             

Studie CR-V má nejen zcela novou platformu, ale oproti předchozímu modelu prošla i rozsáhlejšími designovými změnami, přičemž ty největší jsou patrné v přední části vozu. Asi nejlépe se povedlo pozměnit přední nárazník, který je nyní lépe zakomponován do čelní plochy, než tomu je u stávajícího modelu. Vítanou změnou je také agresivnější maska chladiče a zeštíhlené světlomety, jenž masku po stranách výrazně lemují. Dle představitelů Hondy má inovativní tvar přední části za následek snížení odporu vzduchu a lepší aerodynamické vlastnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Nissan Juke Nismo se dnes představí v Evropě

           

Boční linie karoserie se příliš oproti současnému modelu nezměnila, i zde je ovšem cítit agresivnější pojetí celého konceptu. U produkčního vozidla se tak snad můžeme těšit na výrazné boční prahy a nová kola z lehkých slitin, která jsou vyobrazena v galerii.

           

O tvaru zadní části toho zatím bohužel moc nevíme. Jisté však je, že si i novinka zachová vertikální skupinové svítilny. Jedno je ale jisté již nyní. Nová Honda CR-V nabídne sedmimístný interiér, čímž se stane zajímavější alternativou pro početnější rodiny s dětmi.

Mohlo by vás zajímat:  Suzuki chystá do Paříže sériovou podobu konceptu iV-4

           

Technické detaily ani motorová paleta prozatím nejsou k dispozici, je však velmi pravděpodobné, že Honda v první fázi nasadí v Evropě turbodiesel 2,2 i-DTEC se 110 kW výkonu a 350 Nm točivého momentu.