Nová Škoda Fabia přijede už příští rok

Nejen fyzicky vystavenými automobily se to v Ženevě hemží. Občas lze narazit tu a tam na nějakou spekulaci. Ty poslední jsou velmi zajímavé, jelikož se týkají jednoho z nejprodávanějších modelů automobilky Škoda

Nová Fabia má být širší (konečně) a hlavně nižší, než současná varianta. Nepřímo by to mohlo znamenat, že třetí generace Fabie bude vypadat sportovněji než doposud. Jak by se klidně za rok mohlo auto představit, naznačuje render slovenského grafika Cypa

Mohlo by vás zajímat:  M Paket pro BMW 3 F30

I ve třetí generaci se dá počítat s nabídkou karosérii hatchback a kombi, stejně jako s ostrou verzí RS. Jaké motory se přesně v novince objeví zatím Škoda nenaznačila. Vzhledem k velkému množství nejmodernějších motorů TSI a TDI se však dá očekávat nasazení právě těchto jednotek. 

O level výš poskočí také použité technologie. Nedočkáme se sice všech vymožeností jako v nové Octavii, konečně však půjde propojit mobil s multimediálním systémem. 

Počátek prodejů nové Fabie je naplánován na rok 2014. Jestli se model ukáže ještě letos ve Frankfurtu nebo až za rok v Ženevě, je zatím otázkou. 

Mohlo by vás zajímat:  Nová Dacia s cenou do 5000 euro? Možná již brzy!

Exkluzivní návrh: cypodesign.sk, facebook.com/cypo.photographer

Zdroj: sbwire.com