Nová Tesla Roadster má mít obrovský dojezd! O kolika kilometrech se mluví?

Automobilka Tesla v současné době dokončuje novou verzi elektromobilu Roadster. Jedná se o opravdu velkou věc, protože šéf Tesly, Elon Musk, slibuje obrovský dojezd vozu. Má tak dojít k opravdovému průlomu na poli automobilů, neboť tento dojezd má činit až 1 000 kilometrů na jedno dobití!

Průlom na poli elektromobilů?

Pokud si kupujete elektromobil, pak jeden ze základních parametrů, o které se zajímáte, je dojezdová vzdálenost. V současné době se typické vozy mohou pyšnit dojezdovými vzdálenostmi okolo 400 kilometrů na jedno nabití. Elon Musk ale šokoval veřejnost svým výrokem, že nový vůz Tesla Roadster, má mít dojezdovou vzdálenost více než 1 000 kilometrů.

Dojezdová vzdálenost 1000 kilometrů

Pokud Tesla skutečně představí elektronický vůz s dojezdem 620 mil (tedy právě 1000 kilometrů), pak se bude jednat o elektromobil s nejdelším dojezdem na světě. Jiné modely od automobilky Tesla – Model S a Model X mají dojezdovou vzdálenost okolo 600 kilometrů na jedno nabití. Prodloužení dojezdové vzdálenosti u Tesly Roadster na tisíc kilometrů na jedno nabití je tedy skutečně něco revolučního!

Tesla Roadster

Prototyp tohoto vozu byl představen v listopadu 2017 a již v té době se hovořilo o velké dojezdové vzdálenosti. Elon Musk nyní, když se blíží výroba elektromobilu, potvrdil, že vůz skutečně slibovaného dojezdu dosáhne. Do výroby má Tesla Roadster přijít už příští rok.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora