Nová třída S Coupé se představuje jako koncept

Kupé Mercedes-Benz CL bude brzy minulostí. Již v příštím roce ho nahradí podobně velká třída S Coupé, která se v koncepční podobě představuje na právě probíhajícím frankfurtském autosalonu

Na první pohled byste ale příbuznost s velkou limuzínou snad ani nehádali. Vnější design je jakousi směsicí nového „eska“, čtyřdveřového kupé CLS a zcela nových prvků. Mezi ty se řadí především ztvárnění zadní části s horizontálními světlomety, vyrobenými z LED diod. Přední část je agresivnější než u výchozího sedanu, zvláště pak vyniknou vytažené blatníky, ukrývající kola o rozměru 21 palců s pneumatikami o rozměru 265/35 vpředu a 295/35 vzadu.

Mohlo by vás zajímat:  Rolls-Royce v nové limitované edici

Interiér je laděný do světlých tónů, jež jsou kombinovány se světle modrým podsvícením některých prvků. Oproti klasické třídě S má kupé nový volant, výdechy ventilace a středové konzoli vévodí multifunkční dotykový displej, který je vizuálně propojen se zbytek přístrojové desky. Podobně jako v „esku“ se na místě klasických budíků objevuje digitální, 12,3palcový displej. Materiály použité při výrobě kabiny se řadí do kategorie prvotřídních – sedadla a palubní deska jsou čalouněny telecí kůží, ve dveřních panelech a na výdeších klimatizace se objevuje hliník a střecha spolu s koberečky je čalouněná ručně tkaným hedvábím. 

Mohlo by vás zajímat:  Ferrari F70 se nepředstaví v Detroitu, v úvahu připadá Ženeva!

5050 mm dlouhé, 1985 mm široké a 1409 mm vysoké kupé s rozvorem náprav 2945 mm je poháněno zážehovým osmiválcem 4.7 Biturbo o výkonu 461 koní s maximálním točivým momentem 700 Nm. Kupé je vybaveno systémem Intelligent Drive, který profituje ze dvou stereo kamer, jež zprostředkovávají 3D pohled na prostor, nacházející se 50 metrů před vozem. Systém také detekuje stav silnice v okolí 500 metrů od vozidla, což pomáhá jednak bezpečnostním systémům a jednak systému Magic Body Control, který přizpůsobí naladění podvozku daným podmínkám.

Mohlo by vás zajímat:  Bugatti Veyron Grand Sport Wei Long je k vidění v Číně

Sériová podoba kupé třídy S na sebe nenechá dlouho čekat. Spekuluje se, že již příští rok v lednu na autosalonu v Detroitu Mercedes vyrukuje s konečnou podobou.

Zdroj: Mercedes-Benz