Nová verze Vision iV – Škoda představuje svou novinku v Šanghaji

Na šanghajském autosalonu bylo představeno velké množství novinek na poli elektrických automobilů. Pozadu nezůstala ani automobilka Škoda, která zde představila svou inovovanou verzi Vision iV. Původní verze byla představena v březnu v Ženevě – jako čtyřkolka. Verze, která je k vidění v Šanghaji má pohon pouze na zadní kola.

Elektromobil nové generace

Značka Škoda tak svůj vůz – elektrické SUV – přizpůsobila také čínskému trhu. A změny se týkají zejména techniky. Čínská verze Vision iV má následující parametry:

  • elektromotor u zadní nápravy,
  • výkon 150 kW,
  • lithium-iontový akumulátor s kapacitou 83 kWh (na 80 % kapacity ho dobijete za půl hodiny),
  • pohon zadních kol.

Evropská verze Vision iV má pohon na všechna kola, dva elektromotory (u každé nápravy jeden) a celkový výkon 225 kW. Motor pohání lithium-iontová baterie o stejné kapacitě jako u čínské verze. To znamená, že evropská verze bude mít také vyšší výkon – z 0 na 100 km/h zrychlí za 5,9 sekundy (čínská verze to zvládne za 9 sekund).

Kdy se dostane na trh?

Podle automobilky se budou vyrábět obě dvě verze – s jedním i dvěma motory. Evropský trh se tohoto vozu dočká již v roce 2020 (mimochodem, bude se vyrábět v České republice v Mladé Boleslavi), produkce v Číně je zatím s otazníkem. Je to součástí jednání, takže výsledek je zatím nejistý.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora