Nová vlajková loď Kie se jmenuje Quoris!

Vzpomínáte si na extravagantní Kiu K9, která se světu představila minulý rok? Vlajková loď korejské automobilky nyní dostala své obchodní jméno, a coby nebojím se říci skoro prémiový sedan Quoris zamíří na mezinárodní trhy v průběhu tohoto roku.

Kia Quoris je pro budoucí zákazníky synonymem luxusu a moderních technologií, co jen dokládá raketový vzestup korejských vozů. Těšit se můžeme na celou řadu špičkových bezpečnostních systémů, jako je například Advanced Smart Cruise Control, plynule udržující odstup od vozidla před sebou, ve vybrané vzdálenosti od 25 do 52 metrů. Systém rovněž dokáže po vzoru německých prémiových sedanů zastavit v koloně či před přechodem pro chodce a do 3 vteřin opět automaticky uvézt vozidlo do chodu. 
 
Nejen komfort, ale ani bezpečnost není nové Kii Quoris cizí. Dokladem toho je systém varování před kolizí, jenž dokáže vůz v případě potřeby připravit na krizové brzdění. Posádka je o blížící se hrozbě informována akustickým upozorněním a přitažením bezpečnostních pásů. Bát se nemusíte ani při předjíždění ve městě či na dálnici. Kia Quoris totiž ochrání sebe a své okolí pomocí systému kontroly mrtvých úhlů a kamerového systému AVM.
 
Skutečnost, že je Kia Quoris opravdu reprezentativní sedan, dokládají i vnější rozměry. Vůz o délce 5,09 metru, šířce 1,9 metru a výšce 1,49 metru budou na zahraničních trzích pohánět dva zážehové šestiválce. Slabší verze MPI o objemu 3,8 litru posílá na zadní kola výkon 213 kW, silnější GDI o stejném objemu produkuje 246 kW. Paleta motorů pro evropský trh dosud nebyla zveřejněna.
 
Novou Kiu Quoris můžete rovněž vidět i na prvním oficiálním videu