Nové Audi Quattro již v roce 2015!

Ze svého okolí neznám nikoho, koho by nevzrušovaly průjezdy božského Waltera, hrubě a přitom čistě kočírujícího ikonické Audi Quattro. Historie se však bude opakovat a to pravděpodobně již v roce 2015! 

Že vyvíjí Audi nástupce starého dobrého Quattra, víme již dlouho. Dokonce známe i jeho kódové označení (Q35). Když jsem se nad dnešní zprávou zamyslel, vzpomněl jsem si, že jsem o něm před lety psal jeden ze svých prvních článků. Postupem času se však začínají různorodé informace uhlazovat do formy něčeho reálného, jako právě teď.

Mohlo by vás zajímat:  Rally Portugalsko 2015

Nové Audi Quattro bude v portfoliu značky zařazeno mezi modely TT a R8. Proslýchá se, že se bude na rozdíl od bílého konceptu jednat crossover s karoserií kupé. Je tedy jasné, na co Audi myslí – na masy. Tak jako tak bychom se měli dočkat čtyř sedadel, agresivního designu, který bude pravděpodobně dost podobný bílému konceptu a moderních výstřelků v podobě LED diodových světel. 

Pod kapotou vozu by se mohl objevit osvědčený přeplňovaný pětiválec o objemu 2,5 litru, který známe například z Audi RS3. Jednotka bude zcela jistě spojena s automatickou dvojspojkovou převodovkou S-Tronic, což dává společně s pohonem všech čtyř kol zrychlení na stovku do 4 vteřiny. Audi plánuje výrobu až 10 000 kusů nového Quattra ročně. O ceně se prozatím ani nespekuluje. 

 
Fotografie: Audi Quattro – Paříž 2010