Nové auto do 250 000 Kč? Toto jsou kandidáti – 1. část

Ne každý chce ojetý automobil. I když u nového hned po koupi nového ihned klesá jeho hodnota, chce mnoho lidí jít touto cestou. Už jenom proto, aby na voze měli plnou záruku, nebo aby měli jistotu, že ho před nimi neřídil nikdo jiný. Nabídka je celkem velká, ale co v případě, kdy je rozpočet značně omezený? A to tak, že ona limitující suma má hodnotu 250 000 Kč? Není důvod zoufat, jelikož i v tomto případě existuje několik možností, jak si automobil pořídit. Toto jsou kandidáty, které lze zařadit do skupiny u nás nejlevnějších nabízených vozidel.

Dacia Logan

Tato rumunská automobilka je dlouhodobě jasným vítězem, pokud se jedná o snahu pořídit nové auto nejlevněji na trhu. Jasně zde dominuje model Dacia Logan, který jenom potvrzuje to, že se jedná o jasný lowcost. Samozřejmě se od toho odvíjí jak výbava, tak třeba i motorizace. Tou je motor 1,0 SCe s výkonem 75 koní. Pokud auto chcete, stačí si připravit jenom 169 900 Kč. Pokud byste zatoužili po provedení combi, bude vás stát jenom o 20 tisíc více, a tedy 189 900 Kč.

Dacia Sandero

Zajímavý hatchback, o kterém můžeme říci, že mnoho lidem zkrátka a jednoduše stačí. Automobilka tlačí na cenu a tak vůz Dacia Sandero ve své základní verzi rozhodně nenabídne nic, čím by se člověk chlubil nebo co by si vyloženě užíval. Pokud jde o motor po kapotou, tak se zde nachází agregát 1,0 SCe s výkonem 75 koní. Všechna negativa dokáže vyvážit rozhodně cena, která je pouze 174 900 korun českých.

Škoda Citigo

Tuzemská mladoboleslavská automobilka má v našem přehledu hned dvojici zástupců. A tím prvním je model Škoda Citigo. Tedy bratříček modelu Seat Mii, o kterém se dočtete později. A to z důvodu, že už nyní vám můžeme prozradit, že Škodovka je cenově dostupnější vozem. Samozřejmě pro málokoho se jedná o plnohodnotné praktické auto. Kdo však potřebuje čas od času projet velkým městem, tomu se auto může hodit. I proto, že není nutné vynakládat horentní sumy. Za model v základní výbavě s motorem o objemu 1 litr, se třemi válci a s výkonem 60 koní se platí 197 900 Kč, pokud jde o verzi třídveřovou. K dispozici je i pětidvéřová, dražší o 10 tisíc a tedy je za sumu 207 900 Kč.

Mohlo by vás zajímat:  Mercedes zveřejnil české ceny zmodernizované třídy A

Citroen C1

Pokud nutně nehledáte žádné větší auto a spokojíte se s prckem, kterým je model Citroen C1, rozhodně si můžete být jisti, že ho pořídíte do cenového limitu. Dokonce můžeme říci, že ho pořídíte podstatně levněji. Jenom se budete muset spokojit s tím, že výbava nebude nijak oslňující a že pod kapotou najdete motor o objemu 1 litr, který má výkon 72 koní. A kolik peněz si připravit? Ceníková cena startuje na částce 209 900 Kč.

Seat Mii

Pokud vám toto auto bude na první pohled něco připomínat, tak to rozhodně není náhoda. Model Seat Mii je totiž postavený na stejné platformě, jako mladoboleslavská Škoda Citigo. Takže jde vlastně o sourozence, které jsou prodávány pod jiným názvem a s lehkými úpravami. Těch v základní verzi zase až tolik není, jelikož ta je určená skutečně pro toho, kdo není nijak výrazně náročný. A to ani na výkon, o který se stará motor o objemu litru a hodnotě 60 koní. Je to málo, ale vzhledem k velikosti vozu to není úplně kritická hodnota. A cena? V případě verze se třemi dveřmi je to částka 210 900 Kč. Pokud je zájem o automobil pětidvéřový, je nutné dát o 9 tisíc více. Tedy částku 219 900 Kč.

Volkswagen Up!

Připadá vám toto auto na první pohled povědomé? Volkswagen Up! je totiž vozem, který patří do stejné rodiny, jako Seat Mii, nebo také Škoda Citigo. Jde na první pohled o stejný design, který nijak výrazně nevybočuje oproti konkurentům. Samozřejmostí je, že se také jedná o městské auto, od kterého rozhodně nelze čekat jakékoliv zázraky jak s ohledem na výkon, tak i s ohledem na praktičnost. A pokud zapřemýšlíte nad porovnáním s konkurenty, je třeba říci, že tento model nemusí být až tak ideální volbou, pokud jde o srovnání s konkurenty. Proč? Jelikož je tím nejdražším. Z ekonomického hlediska se tedy jako lepší možnost jeví pořídit si Citigo, v alternativním případě Mii. Abychom však byli konkrétní je třeba uvést, že se Volkswagen Up! prodává za cenu 219 900 Kč. Tedy po slevě, která až do ledna nebyla k dispozici.

Mohlo by vás zajímat:  Jaká je nová Škoda Octavia liftback v benzinové a naftové verzi

Dacia Dokker

V segmentu levných automobilů jsou i ty, u kterých můžeme říci, že jsou celkem praktické. Jasným příkladem je Dacia Dokker, který určitě nezklame jako rodinné auto. A to i u těch rodin, které mají na nové auto omezený rozpočet. A nijak velký problém není ani s výkonem auta. To pořídíte s motorem o objemu 1,6 litru a výkonem 102 koní. U plně naloženého vozu to sice není úplně ideální výkon, ale vzhledem k tomu že auto pořídíte za 214 900 Kč, málokdo si bude stěžovat.

Renault Twingo

Tento vůz je určitě svým způsobem unikátní. A to primárně z toho důvodu, že o něm mluvíme jako o autě s velmi zajímavým designem, který se nebojí barev. Pro někoho se může jednat o provedení až kýčovité, ale u mladší generace bude mít jistě úspěch. A ta si ho může dovolit také proto, že auto není nijak drahé. Pokud jde o částku, kterou je třeba si připravit, tak musíme říci, že se jedná o jedno z nejlevnějších vozů v našem žebříčku. To proto, že vás bude stát jenom 215 900 Kč.

Fiat Panda

Nejde o nijak výjimečné auto, o které bychom mohli říci, že v něčem extra vyniká. Přesto bude mnoho zákazníkům, kterým zcela určitě může stačit. Pokud mezi ně patříte, tak vás zaujme i cenou. Výbava je samozřejmě ta základní a motorizace je zase ta nejnižší. Je to benzinový čtyřválec o objemu 1,2 litrů, který má výkon 69 koní. A kolik peněz si automobilka za tento model řekne? Je to 217 900 Kč.

Kia Picanto

Známý zástupce korejských automobilek, které mají za cíl zaujmout kromě jiného i cenou. Na druhou stranu automobilka nikdy nepatřila k úplnému lowcost segmentu. Do 250 000 Kč má totiž v nabídce jenom jeden jediný model, a tím je Kia Picanto. Pokud něco zaujme, tak i celkem povedený design – i když stále mluvíme o malém autě. Ten pohání atmosférický motor o objemu 1 litr a výkonu 67 není. To není nijak dominující výkon. Ale na druhou stranu, co konkrétně jiného by se dalo očekávat za sumu 219 980 Kč.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora