Nové auto do 250 000 Kč? Toto jsou kandidáti – 2. část

V první části našeho článku jsme započali přehled pro ty zájemce o auta, kteří trvají na tom, že chtějí auto nutně nové, ale přesto ho chtějí co nejlevnější. Stanovili jsme si tedy hranici 250 000 Kč a zveřejňujeme vozy, které do této kategorie přímo spadají. V první části našeho článku jste dostali několik zajímavých tip. A v těch pokračujeme. A začínáme částkou, která je těsně pod hodnotou 225 tisíc Kč. Je tedy vidět, že atakování dané hranice je i na začátku našeho pokračování stále v nedohlednu. To jenom potvrzuje, že levné vozy se dají pořídit i když jsou nové. Tedy pokud tomu obětujete výbavu a dobrý výkon motoru. To v daných cenových hladinách nikdy nebude žádný zázrak.

Dacia Lodgy

Je jasné, že kdo si chce pořídit levné nové auto, je to automobilka, se kterou nelze udělat chybu. V případě modelu Dacia Lodgy určitě zaujme i celková praktičnost, kterou může auto nabídnout. Nic světoborného ale nečekejte s ohledem na výbavu, nebo kvalitu zpracování. Pokud se podíváme také na motorizaci, tak je to benzinový motor o objemu 1,6 litrů, který nabídne výkon 102 koní. To už je sice celkem dobrá hodnota, ale když vezmeme v potaz, kolik může vážit úplně plné auto, určitě králem silnic nebudete. A kolik si na tento automobil připravit? Je to částka 224 900 korun českých.

Hyundai i10

V posledních letech je korejská automobilka velmi oblíbená právě pro jistotu celkem příznivých cen. Nutno však říci, že úplný lowcost to není, jelikož náš přehled zaměřený na levná nová auta zde má jenom jednoho zástupce. Jde o model Hyundai i10, který je tím nejmenším vozem v portfoliu automobilky, čemuž odpovídá také praktičnost, nebo celkové jízdní vlastnosti. Pokud hledáte zajímavé auto do města, u kterého některé věci budete muset oželet, sáhněte po něm. Na druhou Je jasné, že nelze očekávat zázraky, když auto stojí 224 990 Kč.

Citroen C3

Automobilka má v našem přehledu ještě jednoho zástupce. Jedná se o model Citroen C3, který není tak malý jako prvně zmíněná varianta, ale zároveň také nelze očekávat žádné zázraky. Pokud jde o motorizaci, tak ta základní nabídka disponuje motorem o objemu 1,2 litrů, jehož výkon je 63 koní. . Tedy méně než je tomu u modelu C1. Je to poměrně málo, ale auto není model, který by byl určený a jakékoliv výrazně dlouhé cesty. Pokud jde o cenu, je třeba si připravit sumu 229 900 Kč.

Mohlo by vás zajímat:  Národní preference v autech: Češi Mercedes, Slováci BMW, Poláci Audi

Toyota Aygo

Malý model Toyoty, který není rozhodně žádným nováčkem na trhu. Poslední generace oproti těm předchozím rozhodně zaujme svým moderním a dá se říci, že také poměrně zajímavým ostrým designem. I tím se Toyota Aygo dokáže odlišovat od jiných městských konkurentů. A odliší se dokonce i výkonem motoru. Zatímco u konkurence je to většinou maximálně 60 koní, tak tento model jich nabídne hned 72. Motor však není nijak jedinečný, jelikož je to benzinový agregát o objemu jednoho litru. A cena vozu? Ta činí v případě třídveřové varianty 230 900 Kč. Lepší volbou však může být pořídit si variantu pětidveřovou. A to proto, že je jenom o pět tisíc dražší a stojí tedy pouze 235 900 Kč.

Opel Corsa

Celkem známé a také celkem populární auto. Pokud jde právě o jeho popularitu, je třeba říci, že ta dost možná stoupne. A důvodem je právě to že je v našem žebříčku. Pro toho, kdo hledá celkem jednoduchá malá auta bude modelem, který může plně dostačovat. Samozřejmě v souvislosti s tím, že auto bude mít základní výbavu a také slabší motorizaci, kterou je agregát o výkonu 69 koní a o objemu 1,2 litrů. A kolik si připravit peněz? Na levnější, tedy třídveřovou verzi, to bude částka 236 900 Kč. Pokud zatoužíte po verzi s pěti dveřmi, je třeba dát jenom o deset tisíc více, tedy 246 900 Kč.

Renault Clio

Jeden z nejznámějších a také nejpopulárnějších modelů této automobilky. Kdo hledá menší a zajímavý hatchback za dobrou cenu, toho Renault Clio rozhodně nezklame. Navíc oproti modelu Clio, které je také v našem žebříčku, už vypadá značně reprezentativněji a tak si jízdu v něm může představit i starší generace. Auto je celkem všestranné a komu bude základní verze dostačovat, ten si může být jistý tím, že za ni nezaplatí zase až tak moc. Prodejní cena modelu je 236 900 Kč.

Fiat Punto

Druhý zástupce italské automobilky, který je oproti již zmíněné Pandě přece jenom o něco lepší, pokud máme mluvit o designu, všestrannosti a kvalitě. A je také dražší. Ale zase ne o moc, takže se nemusíte bát. Podobně jako u levnějšího modelu, tak i v tomto případě je pod kapotou čtyřválec 1,2 litru s výkonem 69 koní. A cena vozu? Stále rozhodně dobrých a ucházejících 237 900 Kč.

Mohlo by vás zajímat:  Škoda Auto kvůli pandemii koronaviru přibližně na dva týdny uzavřela své závody

Suzuki Celerio

Poměrně zajímavé auto, které můžeme zařadit do kategorie městských automobilů. Nutno říci že Suzuki Celerio rozhodně nebude patřit do kategorie povedených, jelikož design je až moc obyčejný a celkem hranatý. Přesto si myslíme, že si svého zákazníka auto rozhodně najde. Vliv na to bude mít i jeho cena. Za tu samozřejmě kupující získá základní výbavu a jednoduchý motor o objemu 1,2 litru. A cena? Dost možná je očekávaná nižší, ale i tak to není nic úplně špatného, jelikož auto stojí 238 900 Kč.

Suzuki Ignis

Designově celkem zajímavé auto, z hlediska praktičnosti ne úplně špatný model, ale stále jde o variantu ze segmentu malých vozů. S tím je zkrátka a jednoduše nutné počítat při výběru. Když půjde o verzi základní, bude lehkým zklamáním motorizace, která má menší výkon a objem jenom 1,2 litru. Na druhou stranu fakt, že o tomto voze píšeme, ho řadí do skupiny těch, která nejsou drahá. Konkrétně si na model Suzuki Ignis připravte sumu 240 900 Kč.

Škoda Fabia

Druhý zástupce mladoboleslavské automobilky v našem výčtu. Zde je třeba říci, že Škoda Fabia patří dlouhodobě mezi populární modely. Kdo chce auto za dobrou cenu, s určitou praktičností a přitom kompaktními rozměry, ten by neměl být zklamán. Očekávatelné je to, že v základní verzi nelze počítat s nijak výjimečnou výbavou. Co ale lehké zklamání být může, to je základní motorizace ke které se vztahuje nejnižší cena. Jedná se o stejný litrový tříválec s výkonem 60 koní, jako má Citigo. Fabia je však přece jenom větším a tedy i těžším vozem. A kolik si na ni připravit? Je to částka 243 900 Kč.

Nissan Micra

Už název Nissan Micra jasně napovídá, že mluvíme o automobilu, který z hlediska své velikosti patří do skupiny těch kompaktních. Přesto ne do kategorie ryze městských nákupních tašek. Zaujme tak vyšší praktičností, ale i celkem stylovým designem. A to může být celkem dobrý důvod, proč si auto koupit. Tedy pokud oželíte ne příliš výkonný motor, který má objem pouze jeden litr a výkon 71 koní. A kolik za to všechno? Je to na hraně, jelikož požadovaná částka činí 249 000 Kč.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora