Nové BMW řady 1 – První oficiální snímky

Do světa internetu unikly první snímky nového BMW řady 1. To však bude mít svou oficiální premiéru až na mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu.

 

Na první pohled je nová jednička výraznější než její předchůdkyně. Designéři jí totiž vdechli tvary sourozenců 5 GT a řady 7. Zbytek tvarů je akorát jakousi evolucí stávajícího modelu. Unifikace designu je zde ale na pohled nápadnější, než tomu bylo v dřívějšku.

 

Nové BMW řady 1 stojí na podvozku o větším rozvoru náprav, což by mělo být v kabině poznat větším množstvím kýženého místa pro zadní cestující. Více prostoru nyní naleznete i v zavazadlovém prostoru. Podrobnější informace o interiéru jsou zatím patrné pouze z fotografií. Jednička ovšem dostane lepší materiály a 6,5 či na přání 8,8 palcový displej iDrive. O vaší bezpečnosti se postarají systémy varování před kolizí či snímání maximální povolené rychlosti. Dostupné by mělo být i připojení k internetu skrze mobilní telefon.

Mohlo by vás zajímat:  Zcela nový Hyundai Tucson přichází s revolučním designem

 

Motorová paleta bude zahrnovat přeplňovaný benzínový agregát o výkonovém rozmezí od 100 kW do 185 kW. V nabídce naftových verzí můžete vybírat z výkonových variant přeplňovaného naftového dvoulitru. Dostupný je s výkony od 85 kW do 135 kW. Bez ohledu na výběr motoru bude moci volit mezi šestistupňovou manuální či osmistupňovou automatickou převodovkou.

 

Jako součást strategie BMW EfficientDynamics budou všechny varianty vybaveny systémem Start/Stop a systémem rekuperace brzdné energie. To by mělo pro všechny verze malého BMW zajistit spotřebu v rozmezí od 4,3 do 5,8 l/100 km.

Mohlo by vás zajímat:  Saipa představila nový model S300

 

BMW řady 1 modelového roku 2012 přijde do prodeje již letos na podzim. Zůstaňte s námi a sledujte další informace!