Nové BMW řady 4 spatřeno na německé dálnici!

Je to skoro pět měsíců ode dne, kdy automobilka BMW oficiálně odhalila koncept nástupce kupé řady 3. Nová řada 4, která ponese označení F32, by se měla k prvním zákazníkům dostat v průběhu roku 2014. Takto aspoň komentovali situaci zástupci značky na letošním autosalonu v Detroitu. Něco nám však napovídá, že si BMW řady 4 vyzkoušíme ještě letos!

Testování nového vozu na běžných silnicích je už totiž v plném proudu. Zatímco před měsícem se k nám dostaly fotky kupé a kabrioletu při klouzání na sněhu, nyní se přešlo na autobahn. Fotografie, které můžete vidět v galerii pod článkem, nám zaslal čtenář Jakub. Byly pořízeny na dálnici z Mnichova do Regensburgu a podle toho, jak rychle se vůz od fotografa vzdaloval, musel mít pod kapotou něco opravdu velkého. 

Možností je přitom hned několik. Na začátku by se měl vůz prodávat ve verzích 428i a 435i. V prvním případě se jedná o přeplňovaný benzínový čtyřválec s výkonem okolo 180 kW. Silnější varianta má o dva válce víc a objem 3,0 litru. Výkon by se měl pohybovat kolem 230 kW. Rovněž se počítá s pohonem všech kol xDrive, ovšem pouze pro vozy s karoserií kupé. O naftových agregátech prozatím nepadla ani zmínka. Pokud jim však dá automobilka zelenou (zcela určitě ano), očekávejme verze 420d, 430d a 435d. 

Čtěte také: BMW 4 Coupé (F32) se odhalilo před premiérou v Detroitu!

Fotografie: Jakub Janda