Nové BMW s monumentálními ledvinkami budí spíše rozpaky než nadšení

Automobilky každoročně přicházejí s poměrně velkým množstvím novinek. Zatímco některé se téměř okamžitě setkají s velkým nadšením, jiné jsou považovány za ne zcela povedené. Příkladem této druhé možnosti je i poněkud kontroverzní novinka německé automobilky BMW – obří čelní ledvinky.

Nápadné na první pohled

S těmito ledvinkami jsme se poprvé setkali u nového BMW SUV X7, nyní se je ale automobilka rozhodla použít také u faceliftu sedanu řady 7. Ledvinky jsou velikostně téměř totožné, drobný rozdíl se týká jen počtu jejich vertikálních lamel. U SUV byly použity ledvinky se sedmi vertikálními lamelami, u sedanu řady 7 je těchto lamel osm. Výsledkem je, že oproti předchozí verzi BMW řady 7 jsou nové čelní ledvinky o celých pět centimetrů vyšší, a staly tak zcela nejvýraznějším prvkem na celé přídi tohoto vozu. Jejich monumentálnost navíc ještě umocňuje fakt, že jsou doplněny poměrně úzkými světlomety.

Méně by bylo v tomto případě více

Zatímco u BMW SUV X7 je vzhledem k celkové koncepci vozu a stavbě karoserie možné obří čelní ledvinky akceptovat, u sedanu řady 7 to již bohužel nejde. Mohutné ledvinky působí na první pohled rušivě až přehnaně a jsou v celkovém rozporu s jinak štíhlým provedením tohoto elegantního vozu. Celkově je ale možné říci, že je nová řada 7 povedená. Její benzinový šestiválec s přeplňováním a elektromotorem o výkonu 394 koní umožní například zrychlení z 0 na 100 km/hod za 5,6 sekundy.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora