Nové čínské SUV stojí tolik, co několik let staré konkurenční evropské auto

4

Dá se koupit nové, luxusní SUV za cenu, která je na zlomku toho, za kolik se prodávají konkurenční evropské vozy? Ano, dá. Jenom pro něho musíte vyrazit do Číny. Právě čínská auta stále více lákají na svou nízkou cenu. SUV od automobilky BYD Auto je jasným příkladem. Nově automobilka představila model označený jako Song Plus a už na první pohled je vidět, že Čína se ve výrobě vozů výrazně posunula kupředu, a minimálně v designu dokáže zdatně konkurovat známým, nejenom evropským značkám.

Mohlo by vás zajímat:  Vypnout systém start-stop je stále komplikovanější. V mnohých autech může tlačítko zcela chybět
Zdroj obrázku: BYD Auto

SUV velmi slušných parametrů

Představený model Song Plus od čínské automobilky BYD Auto má poměrně působivé rozměry. Jeho délka činí 4 705 milimetrů, výška 1 680 a šířka 1 890 mm. Rozvor náprav činí 1 890 mm. Parametrově je na svou délku je tedy čínský model srovnatelný jako sedmimístný Tiguan Allspace.  Designově se nedá čínskému SUV téměř co vytknout.

A to ani pokud jde o interiér, jelikož zde je to doslova pastva pro oči. Zaujme nejenom dostatek prostoru pro všechny pasažéry, ale hlavně důraz na moderní přístup a digitalizaci. Zapomeňte na obyčejnou nudu a pokochejte se pohledem do budoucnosti. Prim zde pochopitelně hrají dotykové obrazovky, které nejsou rozesety po celém interiéru, jak u řidiče, tak u spolujezdce.

Mohlo by vás zajímat:  Způsobit nehodu, nebo riskovat pokutu. Tohle dilema má každý řidič, který vidí dodatkovou tabulku
Zdroj obrázku: BYD Auto

Za zlomek ceny oproti evropským modelům

A jak je to s motorizaci Song Plus? Také není nijak špatná, jelikož pod kapotou lze najít přeplňovaný čtyřválec o objemu 1,5 litru. Ten generuje výkon 185 koní a točivý moment 288 Nm. Samozřejmostí je automatická převodovka, v tomto případě sedmistupňová, dvouspojková. No a jak je to s cenou? Pokud by šlo o model některé (nejenom) evropské automobilky, patrně by se vám z cifry protočily panenky. Tady však budete zírat překvapením, jelikož ceny tohoto SUV začínají na částce 115 800 juanů, což je v přepočtu zhruba 400 tisíc korun českých. Za tuto cenu v Evropě seženete s trochou štěstí několik let starou ojetinu podobných parametrů.

Zdroj: Autorský text
David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora