Nové Datsuny budou mít stejné technické komponenty jako Lada

Datsun býval kdysi dávno pojmem mezi sportovními automobily a to hlavně díky modelům jako 240Z nebo Fairlady. Pak ale značka skončila a sportovní modely byl přejmenovány na Nissan. Nyní se tato slavná automobilka vrací

… ale nebude to se sportovním modelem! Datsun totiž bude levná značka koncernu Renault – Nissan pro „východní“ země (ano bude levnější než Dacia nebo Lada).

Colin Dodge, viceprezident Nissanu, dnes oznámil, že oživený Datsun bude sdílet platformu s Ladou Kalina! Ba co víc, obě auta budou mít i stejné řízení nebo palivový systém. Zvenku a konec konců ani zevnitř však nepoznáte, že jde o Ladu. Obě auta mají být velmi odlišena. 

První model Datsunu se začne vyrábět na konci roku 2013 a to v Rusku, konkrétně v závodě v Togliatti, kde se již vyrábí Lady nebo Nissan Almera. První se novinky dočká Rusko, Indie a Indonésie. Které další státy budou následovat zatím uvedeno nebylo. 

Již dříve také bylo oznámeno, že základní model by se chtěl s cenou dostat někde k hranici 2300 eur (cca 58 000 Kč). Jak moc je to (ne)reálné se dozvíme již příští rok… 

Mohlo by vás zajímat:  Seat elektrifikuje své velké SUV a zahajuje výrobu modelu Tarraco e-Hybrid

Zdroj: carscoop.blogspot.com