Nové Ferrari bude opravdová exotika

Maranellská automobilka Ferrari má už dlouholetý zvyk a to ten, že své nově přicházející modely nejdříve představuje „smetánce“ neboli bohatým na soukromých prezentacích. A teprve poté přichází na řadu odhalení zbytku světa. Naposled taková akce proběhla tuto středu přímo v Maranellu, kde Ferrari odhalilo vůz s kódovým označením F150, chcete-li nástupce Enza.

Tento automobil známe také pod názvem F70, jestli se takhle bude jmenovat i v sériové podobě, to nám ukáže čas. Jako důkaz, že se ta událost opravdu uskutečnila, můžeme považovat snímek kovové desky a také dva příspěvky na fórech od uživatelů, kteří se zřejmě této akce zúčastnili. Ti dali na web zajímavé informace o nástupci Enza, ty samozřejmě pro Vás máme.

Nové Ferrari, zřejmě s označením F70, bude mít 6.3litrový dvanáctiválec o výkonu rovných 800 koní při 9200 otáčkách/min. Ale to není všechno, dalších 150 koní dočasně přidá systém KERS (elektromotor). Zrychlení z nuly na stovku proběhne za 3 sekundy, na dvoustovku za 7 sekund. Nový supersport nabídne váhu 1270 kg (150 kg má jen hybridní ústrojí) a bude dosahovat maximální rychlosti 370 km/h.

Podvozek bude čistě z uhlíkových vláken, na zádi objevíme přítlačné křídlo a mobilní difuzor. V interiéru budou pevná sedadla a nastavitelný volant či pedály, jinak čalounění bude dle přání zákazníka. Premiéra by se měla uskutečnit na ženevském autosalonu a vyrobí se pouze 499 kusů. Cena bude zřejmě 1,2 milionu Euro (v přepočtu kolem 30 milionů korun). 

Fotogalerie: autocar.co.uk