Nové Murano si bere inspiraci z konceptu Resonance

Dlouho očekávaná třetí generace Nissanu Murano je tady. Model, který před dvanácti lety prakticky založil kategorii velkých crossoverů, je doma především v USA a zde, konkrétně v New Yorku, se také novinka představí.

Design vychází z loňského konceptu Resonance. Konkrétně to znamená masku chladiče ve tvaru V, bumerangová světla vpředu i vzadu a boční okna opticky propojená se zadním. Sluší se podotknout, že zadní světla jsou vyrobena z LED diod, přičemž z nich mohou být za příplatek rovněž přední světla. Další peníze dáte za panoramatickou střechu a také pěkně vypadající dvacetipalcová kola.

Kabina jde ruku v ruce s karosérií, když nabízí nejen moderní tvary, ale také ty nejkvalitnější materiály i zpracování. Důležitá jsou sedadla „Zero Gravity“, která se inspirovala vesmírným programem NASA, spolu s osmipalcovým dotykovým displejem na středovém panelu, sedmipalcovým displejem informačním displejem na přístrojovém panelu a dvouzónová automatická klimatizace. Co se týká materiálů, dominuje především světlá kůže a dřevěné obložení, což působí mimořádně luxusně.

Pod kapotou se objeví 3.5litrový šestiválec s pravděpodobným výkonem 264 koní a točivým momentem 325 Nm. Jako převodovku nečekejte nic jiného než automat Xtronic, který výkon posílá na přední, eventuálně všechna kola.

Zdroj: Nissan