Nové S65 AMG bylo přichyceno při natáčení reklamního spotu

Stuttgartská automobilka představila doposud nejsilnější eSko v podobě S63 AMG, který zná již také svoji českou cenu. Ale stále plno příznivců třícípé hvězdy čeká na nejvýkonnější limuzínu s označením S65 AMG, jež byla právě přistižena bez maskování při natáčení reklamního spotu.

Konkrétně S65 AMG bylo načapáno v nizozemském Rotterdamu, kde se pohyboval také čtenář zahraničního média, a proto pořídil videozáznam, na kterém vidíte nemaskovanou limuzínu v plné kráse. Oproti S63 AMG nabídne výraznější chromovou masku, jiné sady litých kol a samozřejmě označení V12 Biturbo.

Ano, je tomu skutečně tak. Mercedes-Benz nejde směrem downsizingu, tudíž S65 AMG bude mít pod kapotou dvakrát přeplňovaný 6.0litrový dvanáctiválec o výkonu 630 koní a točivém momentu 1000 Nm. Agregát bude spárován se sedmistupňovou převodovkou AMG SpeedShift MCT. Nové S65 AMG ubere i na váze a tomu odpovídá i zrychlení na stovku za 4 sekundy. Průměrná spotřeba paliva by se měla pohybovat okolo 11,6 l/100 km.

Dříve jsme informovali o tom, že premiéra S65 AMG by se mohla uskutečnit v Ženevě, ale vypadá to, že to bude daleko dříve. Nový Mercedes S65 AMG se představí na losangeleském výstavišti v listopadu tohoto roku. Prodeje začnou v březnu příštího roku.

##s65##

Zdroj: worldcarfans.com