Nové vozy, po kterých sáhnout? Toto jsou ty nejzajímavější novinky

Každoročně se v souvislosti s několika prestižními autosalony vyrojí celá řada novinek z řad automobilů. Nutno říci, že některé jsou už od počátku doslova odsouzeny k zániku. Jiné můžeme označit za celkem dobrou volbu. A právě na druhou kategorii vozů se společně podíváme. Jaké novinky současného trhu můžeme doporučit? Tady jsou.

Kia Stinger GT

Mohli jsme si ji sice nechat na konec, ale raději budeme šokovat už na začátku. Ano, skutečně je jedním z námi doporučených vozů Kia. Nejenom, že zaujme svým ochromujícím designem. Zaujme i svými jízdními vlastnostmi a kvalitou. Je ukázkou toho, že korejské značky nemusí být vždy špatné. Milovníky rychlého svezení rozhodně zaujme přeplňovaný šestiválec o objemu 3,3 litru, který umí nabídnou výkon velmi dobrých 370 koní. Jediné, co je drobnou vadou na kráse, je cena. Pokud jste stejně jako u jiných vozů Kia očekávali až extrémně nízkou cenu, zde k tomu nedojde.

Audi RS3

Tento sedan dokáže zaujmou už na první pohled. Primárně je vozem, u kterého zaručeně ohromí jeho design. Jakmile si do něho sednete, zaujme vás kvalita, technologické vychytávky, stejně jako skvělé jízdní vlastnosti. Co je ale na tomto modelu tím největším unikátem, to není nic jiného, než jeho výkon. Dostanete totiž celých 400 koní, které dokáže vyprodukovat pětiválec o objemu 2,5 litru. I když jde o celkem netradiční motorizaci, ukazuje, že rozhodně dokáže válcovat konkurenci. Drobným zklamáním, které s vozem souvisí, je to, že za jeho unikáty bude nutné si připlatit.

Honda Civic Type-R

Toto auto je ze svého historického hlediska jasnou legendou. Očekávat se tedy dalo i to, že nová generace daného modelu bude velmi dobře hodnocena odborníky i laiky. I to se potvrdilo. Tedy až na jednu věc – a to výrazné změny v motorizacích a využití turba. My však tuto změnu hodnotíme celkem kladně. Když se podíváme na výkon, tak je možné dosáhnout až na celých 300 koní. To model Honda Civic Type-R dokáže posunout podstatně dále, než tomu bylo u předchozích generací. Když k tomu přidáme také celkem ostrý vzhled a v podobném duchu realizovaný interiér, nelze udělat chybu.

Mohlo by vás zajímat:  Alfa Romeo Spider 1750 na prodej

Porsche 718

Když se začalo mluvit o tom, že nové vozy Porsche budou mít pod kapotou přeplňované čtyřválce, zachvátila mnoho lidí doslova panika. Nyní lze říci, že to zase až tak nic hrozného není. Proto je naší doporučovanou novinkou model Porsche 718. a to jak v provedení Boxster, tak i v provedený Cayman. Určitě doporučíme vsadit na variantu označenou GTS. Jedině tak máte jistotu, že pod kapotou najdete čtyřválec o objemu 2,5 litrů, který je schopen nabídnout výkon 370 koní. Takže i se změnou motorů se stále jedná o menší sporťák, s velmi dobrým výkonem, který se dost možná stane za pár let velmi populárním. I když na slávu Porsche 911 asi jenom těžko dosáhne.

Lexus LC 500

Už jenom když se řekne Lexus, tak je jasné, že se mluví o prestižních vozech pro ty, kteří mají rádi styl, jedinečnost a luxus. Jenom těžko byste v portfoliu značky našli nějaký model, o kterém by se dalo říci, že se vyloženě nepovedl. Když se podíváme na novinku s označením Lexus LC 500, musíme říci, že jasně symbolizuje návrat ke klasice a k tomu osvědčenému. Hlavně potom díky atmosférickému pětilitrovému osmiválci, který auto pohání. Už jenom to je samo o sobě důvod, proč do vozu investovat. K tomu když přidáte neokoukaný a z přední části jasně+ charakteristický design, nebo luxus uvnitř, je jasné, že je to jedna z nejdoporučovanějších novinek pro náročné.

Jeep Wrangler

Tento vůz se pomalu ale jistě stává legendou. A tak se dá očekávat, že ani u nové generace tomu nebude jinak. Úspěch tohoto vozu spočívá hlavně v tom, že dokázal spojit kvalitu interiéru s kvalitou jízdních vlastností. Sečteno, potvrzeno, uvnitř se rozhodně nebudete cítit jako v obyčejném syrovém terénním voze. Budete se zde cítit jako v kvalitním a pohodlném SUV. Kouzlo však spočívá v tom, že zatímco většina současných SUV se hodí spíše do města a maximálně na polní cestu, Jeep Wrangler nabídne mnohem více. Je skvělou volbou pro toho, kdo potřebuje auto, které zvládne i náročnější terén. Jestliže do této skupiny patříte, toto je auto, se kterým chybu rozhodně nelze udělat.

Mohlo by vás zajímat:  Jaguar XK150 DHC na prodej

Chevrolet Camaro ZL1 1LE

Jeden unikát na konec. Pokud máte přebytečné dva miliony korun, chcete designově dokonalý vůz, stejně jako auto které vás nezklame výkonnostně, je nové Camaro rozhodně pravou volbou.

Komentáře