Nová podoba tradičního potěšení ze sportovní jízdy: 3dveřové MINI Cooper S v provedení Resolute Edition

Expresivní design, inspirativní potěšení z jízdy, prémiová kvalita a individuální styl: to vše kombinuje 3dveřové MINI s klasickou karoserií navazující na svůj fascinující originál. Nová edice Resolute dodává tomuto spojení ještě intenzivnější podstatu a přitažlivost. Exkluzivní design a prvky výbavy jsou moderní reinterpretací klasických autentických vlastností, které jsou pro 3dveřové MINI typické. Nová edice tohoto modelu je u prodejců k dispozici od března 2022.

Číst více

Velkolepé upravené motocykly BMW R 18 talentovaných kanadských úpravců slaví svou světovou premiéru

BMW Motorrad Canada představila výsledky svého vůbec prvního projektu v kategorii upravených motocyklů. Společnost navázala spolupráci se třemi talentovanými úpravci z Kanady a každému z nich poskytla jako základ stavby nové BMW R 18. Vybranými úpravci jsou Jay Donovan z Victorie v Britské Kolumbii, firma Konquer Motorcycles z Kelowny v Britské Kolumbii a společnost Augment Motorworks z Toronta v Ontariu.

Číst více

Formule 1 změnila po více než 70 letech rozměr kol. Více se přiblížila civilním vozům

Značka Pirelli přinesla do sezóny 2022 jednu z největších změn v historii Formule 1. Po více než 70 letech, kdy závodní monoposty jezdily na discích o průměru 13 palců a vysokoprofilových pneumatikách, nově obouvají 18palcové pneumatiky Pirelli. Ty přinášejí preciznější ovladatelnost a atraktivnější souboje na trati. Zároveň usnadní přenos technologií z motorsportu na silnici.

Číst více

BMW Motorrad dosáhlo nejlepšího výsledku v anketě „Motocykl roku 2022“ čtenářů známého časopisu

Díky vítězstvím v kategoriích „Sports Bikes“, „Tourers/Sports Tourer“ a „Enduro/Supermoto“ a čtyřem druhým a jednomu třetímu místu dosáhlo BMW Motorrad ve 24. ročníku čtenářské ankety „Motocykl roku 2022“ časopisu MOTORRAD dalšího vynikajícího výsledku. „Zaměstnanci BMW Motorrad a já jsme nesmírně potěšeni vynikajícími výsledky dosaženými v této čtenářské anketě. Ještě jednou bych chtěl čtenářům MOTORRADu ze srdce poděkovat za jejich hlasování a důvěru, kterou nám projevili.

Číst více

Značka Jaguar uvádí třetí vůz pro Gran Turismo 7

Značka Jaguar představila svůj třetí plně elektrický virtuální sportovní vůz. Jde o Jaguar Vision Gran Turismo Roadster. Po úspěchu původního Jaguaru Vision Gran Turismo Coupé a extrémního závodního vozu pro vytrvalostní závody Vision Gran Turismo SV se nejnovější plně elektrický virtuální závodní vůz připojuje ke startovnímu poli u příležitosti uvedení hry Gran Turismo 7.

Číst více

NOVÁ KOLEKCE OD DE AGOSTINI – RALLYE ZÁVODNÍ AUTOMOBILY! Sesbírejte kolekci nejlegendárnějších závodních aut v měřítku 1 : 43!

Rallye má již dlouhá léta velké množství fanoušků, kteří sledují své oblíbené týmy a hledají informace a zajímavosti o slavných jezdcích, automobilech a závodech. Nakladatelství De Agostini se rozhodlo shromáždit všechny tyto informace na jednom místě – v poutavém časopisu, který je spolu s miniaturou automobilu součástí nejnovější kolekce Rallye závodní automobily. Objednejte si kolekci v předprodeji na stránce: ODKAZ NA STRÁNKY KOLEKCE.

Číst více

Hyundai IONIQ 5 zabodoval ve Velké Británii. Mají ho za budoucnost cestování a jasnou volbu pro rodiny

Zcela elektrický Hyundai IONIQ 5 rozšířil svou sbírku ocenění „Auto roku“ („Car of the Year“) o celkové vítězství v anketě „UK Car of the Year 2022“ („Auto roku 2022 ve Velké Británii“). Již zařazení do užšího výběru ankety „UK Car of the Year Awards“ bylo po zisku ocenění „Nejlepší rodinný vůz“ dalším velkým uznáním kvalit modelu Hyundai IONIQ 5.

Číst více

Kia EV6 vítězem prestižní ankety Auto roku 2022. Ve finále vozu konkuroval jenom jeden spalovák

Zcela nový model Kia EV6 byl včera v prestižní soutěži Car of the Year (COTY) vyhlášen Autem roku 2022. Inovativní plně elektrický crossover byl zvolen celkovým vítězem 61člennou porotou složenou z vysoce uznávaných motoristických novinářů z 23 evropských zemí. Kia EV6 byla původně zařazena do výběru pro udělení nejvyššího ocenění spolu s více než šedesáti modely, které byly uvedeny na trh v průběhu roku 2021.

Číst více

Nová Škoda Slavia: Atraktivní sedan doplňuje nabídku modelů. Kdo ho chce, musí se odstěhovat na jiný kontinent

Po úspěšném uvedení SUV KUSHAQ rozšiřuje ŠKODA AUTO nabídku modelů určených pro indický trh o sedan ze segmentu A0. Stejně jako KUSHAQ je i SLAVIA postavena na modulární platformě MQB-A0-IN. Jedná se o verzi modulární platformy MQB koncernu Volkswagen, která byla společností ŠKODA AUTO speciálně upravena pro indický trh.

Číst více

Začalo odpočítávání premiéry elektrického ID. Buzz. Realita je bohužel od pět let starého konceptu na míle vzdálená

Světová premiéra konceptu ID. BUZZ1 na detroitském autosalonu v lednu 2017 vyvolala po celém světě senzaci. Nadšené ohlasy nedovolily rozhodnout jinak: koncepční vůz musel být převeden do sériové výroby. Následovalo pět let intenzivních vývojových prací. Nyní nastává dlouho vyhlížený okamžik: převratný elektromobil je hotov. Volkswagen proto spouští odpočítávání dvojí světové premiéry: 9. března bude elektrický bezemisní Bulli představen současně jako ID.

Číst více