BMW INVELT se připojil k oslavám sportovní divize M

Před 50 lety dala značka BMW zelenou oddělní, které začalo vyrábět ikonické modely M. Sportovní divize BMW M GmbH vytvořila za celou dobu svého působení modely, které zanechaly nesmazatelnou stopu. BMW tento rok slaví pět desetiletí fascinující historie jedinečných vozů s označením M, které vždy rozbuší srdce. K oslavám se připojil i jeden z prvních partnerů BMW v České republice, společnost invelt.

Číst více

Škoda Auto představuje novou identitu značky Škoda a urychluje elektrickou ofenzívu

V rámci strategie NEXT LEVEL – ŠKODA STRATEGY 2030 představuje ŠKODA AUTO novou identitu značky ŠKODA, která zahrnuje nový designový jazyk, nové logo a velkou změnu firemní identity. ŠKODA AUTO také zrychluje a rozšiřuje svou elektrickou ofenzívu. Do roku 2026 uvede na trh tři nové čistě elektrické modely a další budou následovat. Studie VISION 7S nabízí konkrétní pohled na jeden z těchto modelů.

Číst více

Zcela nový Lexus RX představen. Navázal na tradici a současně posunul hranice designu a technologií

Velké prémiové SUV přichází ve zcela nové generaci – Lexus navázal na skvělou tradici tohoto modelu a současně posunul hranice designu a technologií s cílem ještě posílit schopnosti RX a jeho atraktivitu pro širší skupinu zákazníků. Původní RX v roce 1998 definovalo automobilový segment luxusně zaměřených vozů SUV.

Číst více

Toyota vyvíjí užitkové vozy na elektřinu a vodík

Společnost Toyota Motor spolu se Suzuki Motor, Daihatsu Motor a Commercial Japan Partnership Technologies Corporation (CJPT) společně plánují v příštím roce dodat na trh elektrickou mini dodávku pro zásobování a dopravu zboží ve městech. Toyota zároveň v jiném konsorciu vyvíjí lehký nákladní automobil na vodíkové palivové články. Představí jej opět v příštím roce. Mini užitková vozidla představují asi 60 procent celkového vozového parku užitkových vozidel.

Číst více

Hyundai v Německu uvádí do provozu těžká nákladní vozidla XCIENT Fuel Cell

Značka Hyundai oznámila, že do Německa, které je největším trhem užitkových vozidel v Evropě, doveze těžká nákladní vozidla XCIENT Fuel Cell. Sedm německých společností z odvětví logistiky, výroby a maloobchodu zařadí do svých vozových parků 27 nákladních vozidel XCIENT Fuel Cell. K jejich financování přispěje dotační program německého spolkového ministerstva pro digitalizaci a dopravu určený pro ekologická užitková vozidla.

Číst více

BMW Motorrad představuje R 18 Magnifica. Ručně kovaný motocykl z ušlechtilých materiálů

Exkluzivní přehlídka Top Marques v Monaku (MC) se 8. června stala ideálním místem pro představení nového na zakázku vyrobeného motocyklu BMW R 18 od Radikal Chopper. R 18 Magnifica je extrémní reinterpretací německého cruiseru; v tomto jedinečném a fascinujícím motocyklu se snoubí luxus, dokonalé řemeslné zpracování a ušlechtilost použitých materiálů.

Číst více

Land Rover Defender 130: Ideální vůz pro dobrodružství až osmi osob

Vedle modelových verzí Defender 90 a Defender 110 přináší Defender 130 další rozměr do rodiny terénních vozů. Zažít dobrodružství může teď až osm lidí uvnitř automobilu. Stejně jako Defender 90 a 110 si i nová karosářská varianta 130 své jméno vypůjčila z původní rodiny Defenderů a je inspirována nejdelším provedením v nabídce.

Číst více