Nový designer, nová Fabia? Nechme se překvapit

V roce 2021 bychom se měli dočkat nové verze Škody Fabia. Mezitím jsme již stihli shlédnout koncept Škody Vision X, Škody Vision RS nebo model Škoda Scala, který se začne prodávat v letošním roce. Zmíněné modely navrhoval šéfdesigner Jozef Kabaň, jeho kolega Olivier Stefani mu sice pomáhal, nyní ho ale čeká výzva v podobě nové Fabie, jelikož se v roce 2017 sám stal novým šéfdesignerem.

Jak bude vypadat?

Nová Fabia by již neměla být brána jako menší rodinné auto. Vzhledem k tomu, že by měla mít novou platformu MQB  ve verzi A0, přesáhne délka vozidla 4 metry. Pravděpodobně se nedočkáme ani verze kombi, kterou by pro nadcházející léta měla nahradit právě Scala nebo malý crossover Kamiq. Nový model Fabie by měl mít zaoblenější tvary, zcela určitě nás čeká obměna interiéru v podobě volně stojícího infotainmentu a prostorově bude samozřejmě také větší.

Motorizace

V nové škodovce můžeme očekávat tříválcový benzinový motor 1.0 TSI nebo čtyřválec 1.5 TSI. Variantou by mohl být pohon na CNG. Naftové motory se, vzhledem ke zvyšujícím se emisním limitům, pravděpodobně již nebudou vyrábět.

Přesnější informace se pravděpodobně dozvíme až v roce 2020, kdy by mohl světlo světa spatřit alespoň koncept. Představení vozu by se pak mohlo odehrát v roce 2021 na některém z autosalonů. Těšíte se?

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Paříž 2012 - Peugeot 208 XY