Nový elektrický Hummer se díky natočení kol bude umět pohybovat jako krab

1

Návrat legendy s názvem Hummer budí pozornost. Nejenom velikostí, ale i pohonem a výkonem, nebo několika unikátními funkcemi. Jednou z takových je i Crab Mode, který umožní vozu pohybovat se doslova jako krab. Ale popořadě. Když se ohlédneme do minulosti, k vozům Hummer H1, H2 nebo H3, ani v jednom případě to nebyl žádný prcek. A ani nový, Hummer EV rozhodně nebude žádným mini autem a bude navazovat na svou tradici, pokud jde o velikost.

Pod kapotou elektromotor

Velmi výraznou změnou je druh pohonu. Nový Hummer EV už podle svého názvu jasně naznačuje, že to nebude ani benzín, ani nafta, ale bude to elektřina. Základem tedy bude akumulátor dodávající energii elektromotorům. A ty se postarají o zcela ohromující parametry. Podle dostupných informací by měl Hummer EV dosahovat výkonu 1 000 koní a točivého momentu až neuvěřitelné hodnoty 15 590 Nm. Možná si řeknete, že jde o ohromné auto a v reálném provozu se tyto parametry víceméně ztratí. Ale tak to rozhodně nebude, jelikož udávaná hodnota zrychlení na 60 mil, tedy 96 kilometrů v hodině má být 3 sekundy. Tenhle ohromný elektromobil tak dokáže zdatně konkurovat třeba Tesle.

Mohlo by vás zajímat:  Nevýhody aut na plyn jsou jedním z důvodů, proč toto ekologické palivo není rozšířené
Zdroj obrázku: Hummer

Umí jezdit jako krab

Jednou z unikátních funkcí má být také takzvaný Crab Mode. Funkce pojmenovaná právě po známém živočichovi, který je k vidění v mořích a na přilehlých plážích. Stačí kraba chvíli pozorovat a zjistíte, že nechodí vpřed ani vzad, ale chodí bokem. A přesně tímto zvířetem se u Hummeru EV inspirovala jedna z funkcí. Díky specifickému natočení kol by se měl umět také pohybovat jako krab, což výrazně zlepší jeho manévrovatelnost například ve stísněném prostoru, nebo ve specifických podmínkách. První majitelé si toto budou moci vyzkoušet však až zhruba za rok, jelikož debut vozu je naplánován na 20. října a jeho výroba by měla odstartovat až na podzim roku 2021.

Mohlo by vás zajímat:  I drobná rez může vést k velkým nákladům. Vyplatí se řešit ji co nejdřív

Zdroj: Autorský text
David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora