Nový Fiat 500 bude na elektřinu

2

V elektromobilech spatřuje dnes mnoho automobilek budoucnost automobilového průmyslu. Zdá se, že tento názor zastává i Fiat – příští rok se totiž chystá přestavit novou verzi jednoho ze svých ikonických vozidel Fiatu 500, a to pouze v elektrické verzi.

Skvělý hlavně do města

Elektromobil Fiat 500 by měl být novým lákadlem pro majetnější zákazníky Fiatu a bude určený především pro snadný pohyb ve městě. Společnost uvedla, že by mělo jít o jakousi malou městskou variantu Tesly, navíc se zajímavým a nevšedním designem.

Mohlo by vás zajímat:  Zinoro ukázalo koncept elektrického SUV

Nový Fiat 500 bude s největší pravděpodobností na elektrické platformě, kterou společnost již úspěšně představila na letošním autosalonu v Ženevě jako koncept Centoventi. Tento koncept však údajně nemá být prototypem nového Fiatu 500, ale spíše nového Fiatu Panda. Fiat 500 má být vzhledově zcela jiný.

Snadný dojezd do práce i na nákupy

Tato elektrická platforma, kterou chce Fiat využít hned pro několik plánovaných modelů svých elektromobilů, tedy nejen pro Fiat 500, je velmi modulární a jejím cílem je minimalizovat pořizovací i provozní náklady elektromobilů. Kapacita základní baterie je koncipována na dojezd přibližně 100 kilometrů, což je vzdálenost, která by pro lidi, pohybující se především v městském prostředí, měla být dostačující. Automobilka totiž předpokládá, že majitelé budou nový Fiat 500 využívat především jako prostředek k dopravě do zaměstnání či na nákupy. V případě potřeby si ale bude samozřejmě možné dokoupit další akumulátorové moduly a prodloužit dojezd o dalších sto, dvě stě či tři sta kilometrů.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora