Nový Ford Puma – SUV z Rumunska se zajímavými prvky

Letošní novinky americké automobilky Ford neberou konce. Po nových modelech Explorer a Kuga je tu další novinka, navíc s povědomým názvem – Ford Puma. Nenechte se ale zmýlit, nepůjde o pokračování oblíbeného malého kupé. Nová Puma bude hybridním SUV.

Všestranné SUV

Na první oficiální fotografii nového Fordu Puma vás jistě na první pohled zaujme atraktivní, dynamický design nového vozu, který v sobě navíc, vzhledem ke své třídě, ukrývá neskutečně objemný zavazadlový prostor, úctyhodných 456 litrů. Nový Ford Puma by se měl vyrábět hned s několika verzemi motorů. Vlajkovou lodí by měla být verze EcoBoost Hybrid, který bude kombinací spalovacího motoru a lithium-iontové baterie.

Mohlo by vás zajímat:  Bridgestone poprvé uvádí do provozu průkopnickou technologii ENLITEN ve výbavě elektromobilů Volkswagen ID.3

Je tedy na první pohled jasné, že s původním vozem Ford Puma, malým kupé, které se vyrábělo na přelomu tisíciletí, nemá nová Puma kromě jména nic společného. I když už se více než sedmnáct let nevyrábí, jeho obdivovatelé na něj s láskou vzpomínají jako na auto se skvělým řízením a ovladatelností. Na tuto pověst by chtěla jistě navázat i nová Puma.

Místo výroby – Rumunsko

Zajímavostí je i skutečnost, že nové vozy by se měly vyrábět výhradně v Rumunsku, konkrétně v závodě v Craiově. Znalci si jistě vybaví jméno tohoto závodu ve spojitosti s jiným slavným vozem – Olcit. Ford vlastní tyto výrobní prostory již od roku 2008 a v současné době se tu vyrábí například Ford EcoSport.

Mohlo by vás zajímat:  Troubil na chodce na silnici, ale bezdůvodně. V těchto lokalitách můžou chodit kdekoliv

Firma Ford se poslední dobou na SUV a crossovery hodně zaměřuje. Důvod je jasný, SUV i crossovery jsou v Evropě velmi populární a jen u Fordu v současné době tvoří více než pětinu všech jeho prodaných vozů na evropském trhu.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora