Nový Hyundai i30 zachycen na špionážních fotografiích. K mání má být i plug-in hybrid

auto-1460205_960_720[1]

Že Hyundai chystá inovaci svého modelu i30, o tom se už nějaký čas mluví. Nyní tyto spekulace potvrdilo několik špionážních fotografií. Model Hyundai i30 se podařilo zachytit s celkem výrazným maskováním, což jasně ukazuje na to, že korejská automobilka nezahálí a vývoj tlačí stále kupředu. Zajímavostí je i to, že na špionážních fotografiích jsou zachyceny hned dva vozy. To jasně potvrzuje teorie, že kromě klasiky bude k dispozici také Hyundai i30 PHEV. Tedy plug-in hybrid.

I přes kamufláž lze vidět nový design

I když se Hyundai snažil svůj nový i30 zamaskovat jak jen to půjde, je třeba říci, že několik novinek vidět je. V první řadě je to určitě zcela nová přední mřížka, stejně jako je možné vidět i inovované světlomety s LED denními světly, které dostávají mnohem užší a hlavně ostřejší design, podobně jako například u současného modelu Hyundai Kona. I přes výraznou kamufláž je možné poznat i to, že dost designových novinek je spojeno jak s předním, tak i se zadním nárazníkem. Změny se však týkají také zadních světlometů, které též dostaly mnohem modernější a zajímavější design.

Mohlo by vás zajímat:  Nová 4C dostane jiná světla, výkonnou verzi i targu

Dvě různé verze

Fotografům se podařilo zachytit hned dvě rozdílné verze vozu. Prvním má být samozřejmě klasický Hyundai i30 se spalovacím motorem. Druhá varianta bude s největší pravděpodobností plug-in hybrid, což jasně dokládá na CarAdvice a Carscoops vyfocená sice zamaskovaná, ale celkem dobře viditelná otevírací klapka, která má být určená právě pro připojení napájecího kabelu.

Potřeba dohnat vozy Kia

Faktu, že Hyundai i30 bude i plug-in hybrid, jasně nahrává i to, že se automobilka snaží dohánět konkurenční vozy Kia. Ta už před nějakým časem oficiálně ohlásila, že chystá Kia Ceed Sportwagon PHEV. A právě i30 se jeví jako největší konkurent a právě hybridní pohonné ústrojí je jednou z věcí, které už musí být v podstatě nutností. Kia Ceed má být odhalena ještě letos. Kdy bude představen Hyundai i30 PHEV zajím jasné není.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora