Nový Jaguar F-Type oficiálně

Ještě tomu není ani týden, co jsme mohli poprvé spatřit na uniklých fotografiích nový model F-Type britské automobilky Jaguar a už tu máme další várku informací a především nové snímky duchovního nástupce legendárního E-Type.

Již na první pohled je zřejmé, že se novinka prakticky neliší od konceptu C-X16, který se motoristické veřejnosti poprvé ukázal před více než rokem. Hned při prvním pohledu na sportovní roadster nás totiž zaujmou přední světlomety a výrazná maska chladiče skvěle zakomponovaná do předního nárazníku, jakou jsme mohli obdivovat právě u výše zmíněného konceptu. Ovšem to, že máme co do činění s jedním z nejkrásnějších vozů představených v tomto roce, vynikne až u zadních partií vozu, které svým tvarem a protáhlými světlomety dávají jasně najevo, jakým vozem se nechaly inspirovat.

O pohon této šelmy konkurující vozům jako Mercedes-Benz SLK či BMW Z4 se bude starat přeplňovaný vidlicový šestiválec o zdvihovém objemu 3,0 litrů s dvěma různými charakteristikami. Ta první nabídne 250 kW (335 koní) a 450 Nm točivého momentu, druhá a silnější pak 279 kW (375 koní) a 460 Nm točivého momentu. Vrcholnou motorizací bude vidlicový osmiválec o zdvihovém objemu 5,0 litrů naladěný na výkon minimálně 500 koňských sil. Pohon zadních kol a lehká karoserie jsou samozřejmostí. Vše tedy nasvědčuje tomu, že si na tomto modelu dal Jaguar obvzláště záležet.

Mohlo by vás zajímat:  Jaguar XE ve Spa s Martinem Brundlem a Idrisem Elbou (Video)