Nový Lexus LS se ukázal na Facebooku

Facebook je v poslední době stále mocnějším propagačním médiem, přestože k tomu prvotně nebyl stvořený. Jsou si toho vědomy i automobilky a tak nám luxusní odnož automobilky Toyota, Lexus, nabídl ukázku modelu LS, který se na trhu objeví v roce 2013.

Na obrázku vidíme boční siluetu velkého sedanu zahaleného v dýmu. Jsou patrné linie aktuálního modelu, víc však Lexus zřejmě jen tak neprozradí a bude nás postupně napínat dalšími obrázky připravovaného vozu. 
 
Na druhém obrázku vidíme přední část nového LS. Dominantu tvoří velká mřížka chladiče a ostře řezané světlomety ve stejném duchu, jako nová generace modelu GS
 
Můžeme očekávat stejnou motorovou nabídku, jako v aktuálním modelu. Základ tvoří V8 o obsahu 4.6 litru, produkující 380 koní. U této varianty (LS 460) si zákazník může vybrat, zda chce výkon posílat na všechna čtyři nebo pouze na zadní kola. Na vrcholu nabídky pohonných jednotek najdeme pod označením 600h pětilitrový osmiválec do V, který podává výkon 435 koní spolu s elektromotorem hybridního pohonu.
 
Nový Lexus LS se nám oficiálně představí v pondělí 30. července 2013.